Mercedes-Benz Econic, Singapur’da geridönüşüme yardımcı oluyor

0
278
mb-econic-singapur-02
Singapur'da atık yönetimi şirketi Sembcorp, kapsamlı güvenlik donanımlarına sahip yeni Mercedes-Benz Econic’e güveniyor.

Çöpe atma, yeniden kullanın” sözcükleri Singapur’daki yeni Mercedes-Benz Econic atık toplama araçlarının üzerinde yazıyor. Singapur’da yalnızca atıktan kaçınma değil, geridönüşüm de mega kenti temiz tutmak için önemli bir strateji. Bu amaçla yerli atık yönetimi şirketi Sembcorp, kapsamlı güvenlik donanımlarına sahip yeni Mercedes-Benz Econic’e güveniyor.

Bugün, Asya metropolü Singapur’da her gün 5000 tonun biraz altında atık üreten yaklaşık altı milyon insan yaşıyor. İşte bu nedenle atık toplama kent yönetiminin en önemli konularından biri durumunda. Bir yıl önce, kentin atık bertarafından sorumlu şirket olan Sembcorp, test amaçlı olarak en arka dingili yönlendirilebilir üç dingilli Econic ve Zenith tarafından üretilen arkadan yüklemeli üstyapı sipariş etti.

mb-econic-singapur-01
Çevre görüşü açısından Econic, sürücünün diğer yol kullanıcılarıyla her zaman göz hizasında olmasını sağlayan alçak DirectVision kabini ile hayat kurtarabilecek önemli bir güvenlik avantajı sunuyor.

DirectVision ile Econic: göz seviyesinde öngörülü sürüş

Çevikliğine ek olarak, kamyonun çevresindeki trafiğin iyi bir şekilde görülebilmesi özellikle önemli bir konu. Çevre görüşü açısından Econic, sürücünün diğer yol kullanıcılarıyla her zaman göz hizasında olmasını sağlayan alçak DirectVision kabini ile hayat kurtarabilecek önemli bir güvenlik avantajı sunuyor.

Econic, ayrıca son teknoloji güvenlik yardımcı sistemleriyle kapsamlı bir donanıma sahip. Sürüş durumuna bağlı olarak dört kamera kamyonun etrafındaki tüm alanı bir ekranda sürücüye gösteriyor. Böylece kör noktalar en aza indiriliyor. Acil fren sistemi Etkin Fren Yardımcısı, Şerit Takip sistemi ve otonom akıllı hız sabitleme sistemi güvenlik paketini tamamlıyor.

mercedesbenz-econic
İlk Econic’in güneydoğu Asya’daki test evresini başarıyla geçmesinin ardından Sembcorp, üç tane daha Econic 2630 L ENA/6×2 sipariş etti.

Testten geçti

İlk Econic’in güneydoğu Asya’daki test evresini başarıyla geçmesinin ardından Sembcorp, üç tane daha Econic 2630 L ENA/6×2 sipariş etti. Kamyonlar, geridönüşüm sürecine teslim etmeden önce Singapur şehir merkezinde ve seçkin Sentosa adasında evsel atıkları topluyor.

Alçak giriş sayesinde daha az sırt problemi ve daha az zaman kaybı

Alçak girişli tasarım sayesinde ekip, kabine sadece iki basamakla girebiliyor. Geleneksel kamyonlardan farklı olarak, kabine girmek için üç ya da dört basamak çıkmak gerekmiyor. Bu da kabine çok sık binip inmeyi gerektiren işlerde önemli bir avantaj sağlıyor. Bir atık toplama ekibinin yaptığı iş de tam bu. Sonuç olarak eski sürücüler Sembcorp’ta daha uzun süre çalışabiliyorlar ve sırt ve eklem problemleri nedeniyle izinler belirgin bir şekilde azalıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here