Mercedes-Benz do Brasil, tamamen elektrikli eO500U otobüs şasisini tanıttı

0
180
mbeO500U
Mercedes-Benz do Brasil, tamamen elektrikli eO500U otobüs şasisini tanıttı.

Mercedes-Benz do Brasil, tamamen elektrikli eO500U otobüs şasisini tanıttı. Otobüs şasisi Latin Amerika kentleri için özel olarak tasarlandı ve 2022’den itibaren Brezilya’nın São Paulo eyaletindeki São Bernardo do Campo’da üretilecek.

Sürdürülebilir, tamamen elektrikli ve sessiz

eO500U ile Mercedes-Benz, şimdi Latin Amerika’da otobüsler için elektromobilite çağına giriyor. Akü ile çalışan kentiçi otobüsü; çevre dostu, yerel olarak emisyonsuz yerel toplu taşıma anlamına geliyor ve hava kirliliği kontrolüne ve böylece kentlerdeki yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunuyor. Tamamen elektrikli otobüs şasisi 250 kilometreye kadar menzile sahip. eO500U‘nun akü şarj sistemi, Daimler Otobüsleri’nin tamamen elektrikli Mercedes-Benz eCitaro kentiçi otobüsünde yer alan teknolojik standardın aynısı.Yüksek voltajlı akülerin tam şarjı yaklaşık üç saat sürüyor.

Daimler Otobüsleri Ürün Mühendisliği ve Satınalma Başkanı Gustav Tuschen, “Tamamen elektrikli eO500U otobüs şasisi, elektromobilite için küresel geliştirme stratejimizin bir parçası. Hedefimiz, yerel toplu taşımayı daha çevre dostu hale getirmek ve kentlerdeki yaşam kalitesini yükseltmek.” dedi.

Latin Amerika odaklı: 2022’de sunulacak

Tam elektrikli eO500U otobüs şasisi, 2022’den itibaren São Bernardo do Campo’daki Brezilya fabrikasında üretilecek ve Brezilya’da ve diğer seçilmiş Latin Amerika ülkelerinde pazara sunulacak. Eğer karşılık gelen bir müşteri ilgisi olursa, Latin Amerika dışında kullanım da düşünülebilir. eO500U, Mercedes-Benz Super Padron kentiçi otobüsünün de temelini oluşturan O-500 serisinden bir model. Alçak tabanlı araç, 13,2 metre uzunluğa kadar kentiçi otobüs gövdeleri için uygun ve 86 yolcuya kadar alan sunuyor. Arka aksta tekerlek poyrası motorları tarafından tahrik ediliyor. Mercedes-Benz eCitaro ile elde edilen deneyim dikkate alınarak şasi tamamen Brezilya’da geliştirildi ve Almanya ve Brezilya’daki Daimler Otobüsleri mühendisleri tarafından yoğun testlerden geçirildi.

Mercedes-Benz do Brasil, Latin Amerika’nın en büyük otobüs ve kamyon üreticisi konumunda. São Bernardo do Campo’daki otobüs fabrikası 1956’da açıldı ve otobüs şasisi geliştirme ve üretiminde uzmanlaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here