Mecalac, Türkiye’de yatırımlarını hızlandırdı

1
2176
Renault Trucks

Türkiye’deki üretiminin büyük kısmını Avrupa ve Amerika’ya ihraç eden Fransa Merkezli Mecalac, Türkiye pazarında daha etkin bir rol almak için yatırımlarını hızlandırdı. Bu doğrultuda otomotivden gelen tecrübeli bir isim olan Erdal Eroğlu’nu Türkiye Satış Müdürü olarak atayan Mecalac; Türkiye’de ürünlerini Borusan Makine vasıtasıyla satıyor. Bu doğrultuda Borusan yöneticileriyle bir araya gelen Mecalac yönetimi, Türkiye’de daha etkin bir rol almak için atacakları adımları değerlendirdi. Avrupa’da yakaladığı satış başarısını Türkiye’ye de taşımak isteyen Mecalac, bu amaçla iş makinası sektöründe yatırımlarını hız kesmeden sürdürecek. Mecalac Türkiye; KKTC, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Körfez Ülkeleri operasyonlarını da Türkiye’den yönetecek.

Mecalac Türkiye Satış Müdürü Erdal Eroğlu

Avrupa ve Amerika’dan sonda Türkiye’de

Fransız iş makinası devi Mecalac, Türkiye’nin yanı sıra Fransa, Almanya ve İngiltere’de üretim yapıyor. Toplamda Avrupa’da beş fabrika, yedi satış şirketi ve 200 bağımsız yetkili satıcı ve servis noktası ile Mecalac; altyapı çalışmaları ve dar alanlar için çok işlevli yenilikçi ürünler sunuyor.

Tasarım ve yenilikçilik ödülleri

Yenilikçi ve kendine has tasarımlarıyla birden fazla makinenin işini yapabilen, başta şehiriçi altyapı çalışmaları olmak üzere hemen her alanda çok çeşitli ataşmanlarla birlikte kullanılabilen kompakt ürünleriyle tanınan Mecalac’ın Avrupa’nın seçkin organizasyonları tarafından verilen tasarım ve yenilikçilik ödülleri bulunuyor.

Türkiye’de Mecalac’ın 6, 8 ve 10 tonluk 6MCR, 8MCR, 10MCR model mini ekskavatörleri ile lastikli yükleyicileri Borusan Makine ve Güç Sistemleri firması tarafından pazara sunuluyor. Kanal kazısından boru döşemeye, hassas yüklerin taşınmasından zemin seviyesinin altındaki paletlerin istiflenmesine kadar geniş bir alanda kullanılabilen Mecalac’ın 6MCR modeli Türkiye tesislerinde üretiliyor. Kurulduğu 1974 yılından bu yana geliştirdiği modellerle çeşitli tasarım ve yenilikçilik ödüllerine sahip olan Mecalac, son olarak Bauma 2016 İnovasyon Ödülü kapsamında MWR Tekerlekli Ekskavatör Kavramı ile Tasarım Ödülü sahibi oldu.

Mecalac Excavator 6MCR

Katma değerli hizmetlerle müşterilerinin yanında yer alacak

Mecalac, bugün özellikle şehiriçi proje ve inşaat alanları için; kaliteli, yenilikçi, kompakt inşaat makine ve donanımlarını çok geniş bir yelpazede müşterilerinin hizmetine sunuyor. Bununla birlikte Mecalac Türkiye, makine satış ve satış sonrası hizmetlerinin yanı sıra katma değerli hizmetleriyle müşterilerinin yanında yer almayı hedefliyor.

Esneklik, hız ve süreç yeniliği konusunda yüksek performans ile kompakt sınıf inşaat makineleri sunan Mecalac’ın ürünleri, yüksek yakıt verimliliği sağlamak, kullanıcıların uygulama süreçlerini uygun hale getirmek ve çevreyi korumak için tasarlanıyor.

Mecalac Excavator 6MCR

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz