Renault, Nissan & Mitsubishi Motors, 2022’de kazançlarını iki katına çıkarmayı hedefliyor

0
815
Renault Trucks

İşbirliklerini güçlendiren Renault, Nissan & Mitsubishi Motors İttifakı’nın açıkladığı “İttifak 2022” planına göre üç şirketin ortak çalışmalarından elde edilen kazancın yılda 10 milyar Euro’ya ulaşması hedeflenirken, 14 milyon araç satışı ile kombine finansal gelirlerin toplamda 240 milyar Dolar’a ulaşması öngörülüyor.

Renault, Nissan & Mitsubishi Motors’dan oluşan İttifak’ın Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Carlos Ghosn, “Açıkladığımız stratejik planımız olan İttifak 2022 sonunda, yıllık ortak kazancımızı 10 milyar Euro’ya, yani iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak üzere, Renault, Nissan ve Mitsubishi Motors ortak platformlar, güç aktarım mekanizmaları ve yeni nesil elektrik, özerk ve internet bağlantılı teknolojilerdeki iş birliklerine ivme kazandıracak.” dedi.

Satış hacmi ile dünyanın en büyük otomotiv grubunu oluşturan Renault, Nissan & Mitsubishi Motors, işbirliklerini güçlendirmek ve 2022 yılına yönelik çok sayıda hedefi gerçekleştirmek üzere “İttifak 2022adında oluşturdukları yeni planın ayrıntılarını duyurdu. Altı yıllık İttifak 2022 Planı; Renault, Nissan & Mitsubishi Motors ortaklığının çalışmalarından elde edilen kazancı yılda iki katına (10 milyar Euro) çıkarmak hedefiyle yola çıktı.

İttifak 2022 Planı çerçevesinde gerçekleştirilecek hedeflerle üç şirketin ortak çalışmalarından elde edilen kazancın yılda 10 milyar Euro’ya ulaşması beklenirken, 14 milyon araç satışı ile kombine finansal gelirlerin toplamda 240 milyar Dolar’a ulaşması öngörülüyor.

Dünyanın en büyük otomotiv grubunun Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Carlos Ghosn, İttifak 2022 planını açıklarken, bugünün üye şirketler için tarihi bir gün olduğunu vurguladı. Ghosn, “Stratejik planımız olan İttifak 2022 sonunda, yıllık ortak kazancımızı 10 Milyar Euro’ya, yani iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için Renault, Nissan ve Mitsubishi Motors olarak, ortak platformlar, güç aktarım mekanizmaları ve yeni nesil elektrik, özerk ve internet bağlantılı teknolojilerdeki işbirliklerine ivme kazandıracağız. Planın sonunda, yıllık toplam satışlarımızın 14 milyonu aşması ve 240 milyar Dolar’lık gelir elde edilmesi bekleniyor.dedi.

Üye şirketler arasındaki artan işbirliğini simgeleyen İttifak’ın yeni logosunun ve online dünyada varlığının da başlatıldığını belirten Ghosn, sözlerine şöyle devam etti:Bu plan üye şirketlerin büyüme ve karlılığını artıracak. Üç özerk şirket olarak, tek şirket çatısı verimliliğinde işbirliği yaparak artan kazançlar oluşturmayı hedefliyoruz. 1999’dan itibaren iki üye ile yola çıkan İttifak, büyümeye devam ediyor. İttifak 2022 ile üç şirket veya daha fazlası ile de büyümeye devam edeceğimizi ispat edeceğiz.

Dünyanın en büyük otomotiv grubunun açıkladığı altı yıllık stratejik plana göre, 2022 hedefleri şöyle sıralanıyor:

9 milyondan fazla aracın dört ortak platformu paylaşması

 Ortak güç aktarım mekanizmalarının toplam hacim oranını 1/3’ten 3/4’e çıkarmak (Ortak güç aktarım mekanizmaları kullanımı, toplam satışların yüzde 75’ine kadar genişletilecek.)

 Elektrikli, internet bağlantılı ve özerk teknolojilerinde ilave sinerjiler eklemek (İleri özerk sürüş sistemleri, araç bağlantı ve yeni taşıma hizmetlerinin geliştirilmesi ve konuşlandırılmasının yanı sıra paylaşımlı elektrikli araç teknolojilerinde de önemli bir büyüme planlanıyor.)

Ortak Elektrikli Araç platformları ve parçaları fırsatını değerlendirerek, tamamen elektrikle çalışan 12 modeli piyasaya sunmak (2022 yılına kadar birden fazla sınıf için yeni ortak elektrikli araç platformları ve parçaları kullanan 12 yeni sıfır yayımlı elektrikli araç piyasaya sunulacak. )

Özerk sürüş (AD, Sürücüsüz Araç) teknolojisi ile çalışan 40 aracı piyasaya sunmak

Robot sürüşlü yolculuk paylaşma hizmetlerinde söz sahibi olmak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz