MANN+HUMMEL, Almanya’da en çok patent başvurusu yapan ilk 50 şirket arasında

0
1444
Renault Trucks


MANN+HUMMEL, ardı ardına altıncı kez, Alman Patent ve Marka Bürosuna (DPMA) en çok patent başvurusu yapan şirketler arasında yer aldı. Filtreleme uzmanı, geçen yıla kıyasla, listede altı basamak yükseldi.

Ludwigsburglu filtreleme uzmanı MANN+HUMMEL, ardı ardına altıncı kez, Alman Patent ve Marka Bürosuna (DPMA) en çok patent başvurusu yapan ilk 50 şirket arasında yer aldı. MANN+HUMMEL CEO’su Alfred Weber, sonuçtan duyduğu memnuniyeti şöyle dile getirdi: “Alman Patent ve Marka Bürosu tarafından yayınlanan listede iyi bir konumda olmamız şirketimizin uzmanlığını ve yenilikçiliğini vurgulamaktadır. Çalışanlarımızın potansiyeli ve teknoloji ile modern çalışma şartlarına yaptığımız yatırımlar, sağladığımız geliştirmelerle gelecekte de piyasaya önderlik etmeye devam edeceğimizi göstermektedir. Yeni ve yaratıcı fikirler, yarının filtreleme zorluklarıyla başa çıkabilmemizi sağlayacak ve yeni ürünler için fırsatlar yaratacaktır.

Şirket, bir önceki yıla kıyasla 37’nci basamaktan 31’inci basamağa yükseldi. Geçen sene MANN+HUMMEL, Alman Patent ve Marka Bürosuna 179 patent başvurusunda bulundu. Bu, şu anda şirketin üç binden fazla patent başvurusu, patent ve faydalı modeli olduğu anlamına geliyor.

Örneğin, geçen yıl yapılan patent başvuruları arasında, su kirleticilerin dizel yakıttan ayrılması için tasarlanmış bir üç aşamalı filtre sistemi vardı. Yakıt hücrelerinin ideal nemlilik oranını muhafaza etmeye yarayan ve otomotiv endüstrisinin yanı sıra evlerde enerji üretiminde de kullanılabilen bir membran sistemi için de patent başvurusu yapıldı. Endüstriyel filtreler alanında, 2016 yılında, açık ve kapalı karter havalandırma sistemleri için gücü kanıtlanmış ProVent yağ ayırıcısının daha da geliştirilmesine yönelik bir patent başvurusu da yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz