Volvo Autonomous Solutions, ayak izini genişletiyor ve Teksas’ta operasyonlara başlıyor

0
1397
volvo autonomous solutions
Volvo Autonomous Solutions (V.A.S.), Teksas'ta bir ofis açarak Kuzey Amerika'daki ayak izini genişletiyor ve lojistik merkezleri arasında ticari otonom taşımacılığa hazırlık için manuel operasyonlara başlıyor.
Renault Trucks

Volvo Autonomous Solutions (V.A.S.), Teksas’ta bir ofis açarak Kuzey Amerika’daki ayak izini genişletiyor ve lojistik merkezleri arasında ticari otonom taşımacılığa hazırlık için manuel operasyonlara başlıyor.

V.A.S., Fort Worth, Teksas’ta, Dallas Forth Worth’tan El Paso’ya ve Dallas’tan Houston’a uzanan ilk otonom yük koridorlarını kurmak için sürüş faaliyetlerine adanmış bir ofis açtı. Ticari sunuma hazırlanmak için V.A.S., taşımacılık çözümünün özelliklerini test etmek ve güvenli ve güvenilir operasyonlar için çerçeveler ve prosedürler oluşturmak üzere DHL ve Uber Freight gibi önemli müşteriler için sürücüleri kullanan kamyonlarla yük taşımaya başladı.

Volvo Autonomous Solutions Başkanı Nils Jaeger, konuyla ilgili olarak “Volvo Autonomous Solutions olarak, geniş ölçekte otonomiye giden yolun, müşteriler için mülkiyet ve operasyonlarla ilgili sürtüşmeleri ve komplikasyonları azaltmaktan geçtiğine inanıyoruz. Bu nedenle, müşterilerimiz için tek arayüz olma ve ticari otonom taşımacılık için gerekli unsurların tam mülkiyetini alma kararı aldık. Teksas’ta ofisimizin açılması ve operasyonel faaliyetlerin başlamasıyla, karayollarında mal taşıma şeklimizi değiştirecek bir taşımacılık çözümünün temellerini atıyoruz.” dedi.

Karayolu Çözümleri Başkanı Sasko Cuklev ise şunları söyledi: “Otonom Taşımacılık Çözümümüz aracılığıyla, artan yük talebinin yükünü bir miktar hafifletecek ve aynı zamanda yerel sürücülerin evlerine daha yakın olmalarını sağlayacak kısa mesafeli işlere kaymasını sağlayacak yeni bir endüstri kapasitesi kaynağı yaratmayı hedefliyoruz. Bu, tüm tedarik zincirinde önemli verimliliklerin kilidini açacak ve taşımacılık endüstrisindeki herkese fayda sağlayacak.

Endüstri inovasyonunu yönlendirmek için ortaklıklar

Volvo Autonomous Solutions, Volvo Groupun bir parçası ve taşımacılık sektörünün kapasite kısıtlamalarını güvenli, sürdürülebilir ve verimli otonom taşımacılık çözümleriyle aşıyor. V.A.S. tarafından sunulan Otonom Taşımacılık Çözümleri (ATS) otonom taşıma operasyonlarını yürütmek için gereken donanım, yazılım ve hizmetleri içeriyor. Karayollarında çözüm, otonom kamyonların sürüşün otoyol kısmını üstlendiği, aktarma merkezleri arasında gece gündüz her saat çalışırken insan sürücülerin yerel operasyonları tamamladığı bir merkezden merkeze modele dayalı olarak uygulanıyor.

Otonom taşımacılık çözümlerinin geliştirilmesini ve benimsenmesini hızlandırmak için V.A.S., zaten V.A.S. anahtar müşteri programının bir parçası olan DHL ve Uber Freight dahil sektördeki diğer kuruluşlarla ortaklık yapıyor. Program, V.A.S. otonom taşımacılık çözümlerini pilot deneme amacıyla kullanmak ve ticarileştirmek için birlikte çalışacak sevkiyatçıları, taşımacıları, lojistik hizmet sağlayıcıları ve nakliye komisyoncularını hedefliyor.

V.A.S. ayrıca endüstri öncüsü Aurora ile bir ortaklık kurdu. Ortaklığın temelinde, Aurora Driver‘ın Volvo’nun uzun yol kamyonu teklifiyle entegrasyonu yatıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here