Lokman Koçaslan Otomotiv’in üçüncü MAN yetkili satış ve servis merkezi Bursa’da açıldı

0
2094

44 yıllık tecrübesi ile iş dünyasının köklü kuruluşlarından Koçaslanlar Holding, otomotiv alanında güçlü adımlarla büyümeye devam ediyor. Koçaslanlar Holding şirketlerinden Lokman Koçaslan Otomotiv’in, Bursa Görüklü’deki yeni MAN yetkili satış ve servis merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

2016 yılından bu yana Balıkesir ve Eskişehir şubelerinde, alanında uzman 50 personel ile satış ve servis alanında MAN ve Neoplan grubuna hizmet veren Lokman Koçaslan Otomotiv, Bursa Görüklü’deki yeni tesisi ile birlikte şube sayısını üçe, personel sayısını ise 100’e çıkardı. Lokman Koçaslan Otomotiv’in yeni MAN yetkili satış ve servis merkezi 6 bin metrekarelik bir alanda 50 uzman personeli ile hizmet veriyor.

Açılış törenine 700 kişi katıldı

Tesisin 27 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen açılış töreni, Lokman Koçaslan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan ve Yakup Koçaslan, Koçaslanlar Holding İcra Kurulu Başkanı Yakup Sağlık, Lokman Koçaslan Otomotiv Genel Müdürü Cüneyt Ergün ile şirket yöneticilerinin ev sahipliğinde düzenlendi. MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. üst yönetimi de tam kadro olarak açılış töreninde hazır bulundu. MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. adına Genel Müdür Tuncay Bekiroğlu, Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, Kamyon Satış Direktörü Serkan Sara, Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Şinasi Ekincioğlu ve İkinci El Satış Direktörü Aydın Yumrukçal açılış törenine katıldı. Gençlik ve Spor eski Bakanı Bahattin Şeker, Bursa Ticaret Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Önder Tanır ile Bursa iş dünyasının çeşitli temsilcilerinden oluşan yaklaşık 700 davetlinin katıldığı tören, MAN tarihçesini anlatan video gösterimi ile başladı.

Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan

30 araca hizmet verebilen tesis

Konuşmasında Koçaslanlar ailesi ile MAN grubunun yıllardır süregelen dostane ticari ilişkilerine değinen Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, “MAN grubu ile 2016 yılında başlayan birlikteliğimizde ikinci yılımızı doldurmanın heyecan ve gururunu sizlerle birlikte yaşıyoruz. 2016 yılında Balıkesir ve Eskişehir plazalarımızı tahsis ettiğimiz MAN markamıza, bugün Bursa tesisimizi de eklemiş bulunmaktayız. Tesisimiz, 6 bin metrekare kapalı alanı ile aynı anda 30 araca hizmet verebiliyor. Otobana bir km uzaklıkta bulunan tesisimizin projesi ve iç tasarımı, yedek parça bölümünden ofislere ve atölye bölümlerine kadar, tamamen MAN‘ın kurumsal kimlik kuralları temel alınarak yapılmıştır. Satışın yanı sıra araç kabul, arıza teşhis, mekanik, elektrik, kaporta ve boya bölümleri ile tesisimizde alanında uzman 50 personelimiz çalışacaktır. Niteliği, ürün çeşitliliği, ülkemizdeki yatırımları, satış ve satış sonrası hizmetlerindeki başarısı, ikinci el organizasyonları ile ticari taşıt sektörünün en önemli oyuncularından biri olan MAN ile birlikte başladığımız bu ticaret yolculuğumuzun, uzun yıllar devam edeceğine olan inancım tamdır. Bugün burada sergilenen MAN araç modellerimiz içerisinde ilk defa ülkemizde müşterilerimiz ile buluşan TGE modeli hafif ticari taşıtımızın da, MAN ailesi ile birlikte ülkemiz müşterilerine hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bir ay içerisinde satışına başlanacak MAN TGE’nin Türkiye’deki ilk tanıtımı da Lokman Koçaslan Otomotiv’in açılışında gerçekleştirildi.

İşbirliğinde tüm hedefler başarıyla yerine getirildi.

Lokman Koçaslan Otomotiv‘in açılışı gerçekleştirilen yeni servisinin MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’nin önemli mihenk taşlarından biri olduğuna vurgu yapan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu, Koçaslan ailesi ile iki yıl önce başlayan işbirliklerinde yeni servisin açılışı da dahil olmak üzere tüm hedeflerin bugüne kadar başarıyla yerine getirildiğini söyledi. Tuncay Bekiroğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu açılış törenine bizim Türkiye’deki varlığımızın 50’nci yılı dolayısıyla yaptırdığımız bir filmle başladık. TRT’nin ilk yayına başladığı günlerden, Türkiye’nin ilk dört mevsim olarak tabir edilen yollarının yapıldığı günlerden, Avrupa’nın Euro’ya geçtiği günlerden ve bu sürede MAN’ın Türkiye’de yaptıklarından bahseden bir filmdi. Türkiye’de çok uzun bir geçmişimiz var. Dünyada 250’nci yılı, Türkiye’de ise yarım asrı aştık. Türkiye’nin sıçrama yaptığı, dünyanın en büyük ekonomileri arasına girdiği bu 52 yıl içerisinde, MAN Ticari Araçlar Grubu’nun da bir tutam tuzu var. Ancak bu katkı, sadece MAN Ticari Araçlar Grubu ile sınırlı değil, bizi Türkiye’nin en önemli kurumları arasına sokan değerli iş ortaklarımızın da katkısı büyüktür. Müşteri memnuniyeti alanında Türkiye’de MAN, tüm dünyadaki en yüksek müşteri memnuniyetine sağlayan bir numaralı teşkilat haline geldi. Bu yeni tesisimiz sayesinde birinciliğimizi sürdüreceğimize, hatta arayı bir miktar daha açacağımıza inancım tam. Bu vesileyle, tesisi camiamıza katan ve yarınlara daha güvenli bakmamızı sağlayan değerli Koçaslan ailesine teşekkür ediyor, bol kazançlar diliyorum.

MAN Kamyon Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu

Açılış öncesi canlı klasik müzik dinletisi gerçekleştirilirken, kurdele kesiminin ardından sonrası canlı keman performansı ile de davetliler keyifli anlar yaşadı.

Koçaslanlar, 44 yıllık tecrübesi ile otomotivin her alanında

1974 yılında Ahmet Koçaslan tarafından temelleri atılan Koçaslanlar Holding, bugün 44 yıllık tecrübesi ile otomotiv sektöründe büyüyerek aktif rol almaya devam ediyor. Koçaslanlar Holding, otomobilden hafif ticariye, yolcu taşıma grubundan orta ve ağır ticari kamyonlara, çekicilerden treylerlere ve tüm bu ürünlerin yan donanımları ile birlikte karayolu yük ve yolcu taşımacılığında her sınıfa hitap ederek, sigorta ve yedek parça ürünleri ile sektöre katma değer sağlıyor.

Avantajlı konumu ve uzman kadrosu ile hizmet veriyor

Koçaslanlar Holding, bünyesindeki sekiz şirket arasında yer alan Lokman Koçaslan Otomotiv’in açılışı gerçekleştirilen Görükle şubesi, Bursa – İzmir karayolu üzerinde, otobana bir km mesafede yer alıyor. Tesis, gerek konumu, gerekse uzman personel kadrosu ile Bursa’da MAN ve Neoplan grubunda satış ve servis hizmetlerinin yanı sıra 7/24 yol yardım araçları ile yolda kalan araçlara hızlı müdahale avantajı da sunuyor.

Lokman Koçaslan Otomotiv bugün Eskişehir, Balıkesir ve Bursa şubeleri ile toplam 20 bin metrekarelik tesislerinde, işinde uzman 100 personeli ile müşterilerine hizmet sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz