LIQUI MOLY’den başarılı çevrimiçi kampanya

0
387
LIQUI MOLY Genel Müdürü Ernst Prost

LIQUI MOLY’nin dünya çapındaki ilk çevrimiçi kampanyası, büyük başarıyla sonuçlandı. Şirket, kendine hedef olarak, bir milyar izlenme sayısına ulaşmayı koymuştu. Genel Müdür Ernst Prost, “Ama kampanya o kadar iyi gitti ki sonunda 1.6 milyar izlenme sayısına ulaştık.” dedi.

LIQUI MOLY, üç aylık dijital kampanyasını bilinçli olarak geniş tutmuştu. Kampanya, 50 dilde ve 128 ülkede gerçekleştirildi. Elbette şirketin ana yurdu olan Almanya pazarına, ayrıca ABD gibi güçlü uluslararası pazarlara ağırlık verildi. Ama kampanya Togo, Haiti ve Moğolistan’da da yürütüldü.

Ernst Prost, “Böylece LIQUI MOLY’nin uluslararası düzeydeki marka bilinirliğini artırdık ve yerel bayilerimize destek olduk.” dedi. Hatta bayiler kampanyayı kendi tanıtımlarına katarak bundan yararlanma şansına eriştiler. Genel Müdür, “Üstelik bunun için ceplerinden tek kuruş çıkmadı,.” vurgusunu yaptı.

Kampanya kapsamında ayrıca, ödül olarak MotoGP dünya motosiklet şampiyonasına VIP biletleriyle birlikte şehir gezilerinin verildiği bir çekiliş yapıldı. LIQUI MOLY, yıllardır MotoGP’de sponsorluk yapıyor. Tüm dünyada çekilişe 85 bin kişi katıldı. Kazananlar, Easley, South Carolina, ABD’den John Jester (Berlin gezisi); Düsseldorf, Almanya’dan Frank Stege-Schilly (New York gezisi) ve Sabetta, Rusya’dan Vicko Peovic (Malezya gezisi) oldu. LIQUI MOLY de 25 binden fazla bülten abonesi kazandı.

Ernst Prost, “Bu kampanyada büyük başarı elde ettik. Hem de rakiplerimize, asıl meselenin ne olduğunu göstermiş olduk.” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here