İnci GS Yuasa, “Gücümüze Güç Katanlar” ödülüne layık görüldü

0
985

İnci GS Yuasa, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin gelenekselleşen ‘Made in Manisa: Gücümüze güç katanlar’ gecesinde istihdam ve ihracat alanındaki başarısıyla ödüle layık görüldü. Törende konuşma yapan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, “Üçüncü akü fabrikamız ile birlikte yılda 7 milyon starter akü sığasına ulaşarak, Türkiye’nin en büyük akü üretim sığasına sahip olacağız.” dedi.

İnci GS Yuasa, 2017’de istihdam ve ihracat alanlarında gösterdiği başarı sebebiyle “Gücümüze Güç Katanlar” ödülüne layık görüldü. İnci GS Yuasa adına ödülü alan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök’e ödülü Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer takdim etti.

2021 yılına kadar akü ihracatımızı üç katına çıkartmayı hedefliyoruz

Yatırımlarını planlandıkları gibi sürdürdüklerini kaydeden İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, “İnci GS Yuasa olarak bugün dört kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. Aküde toplam satış gelirlerimizin yüzde 50’den fazlasını yurtdışı satışlarından elde ederek sektörünün önemli ihracatçılarından bir tanesi olmaya devam ediyoruz. İnci GS Yuasa, bugün 5 milyon starter akü üretim sığasına, endüstriyel akü olarak da 350 bin hücre sığasına sahip. Bu yıl temellerini attığımız üçüncü akü fabrikamız ile birlikte yılda 7 milyon starter akü üretim sığasına sahip olacağız. Fabrikamızın hizmete girmesinden sonra beş yıl içerisinde 210 milyon TL ek ciro bekliyoruz. Üçüncü fabrikamız 18 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulacak. Yeni fabrikamız ile birlikte mevcut akü üretim alanımızı 60 bin metrekareye ulaştıracağız. Her yıl artan satış oranlarımızla, 2021 yılına kadar ihracatımızı da üç katına çıkartmayı hedefliyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz