LIQUI MOLY yeni ciro rekoru kırdı

0
556

Alman motor yağı ve katkısı uzmanı LIQUI MOLY, ekim ayında 53.8 milyon Euro’luk rekor ciroya ulaştı. Böylece, on bir ay önce hedeflenen en yüksek seviye çoktan geride kalmış oldu. Alman motor yağı ve katkısı uzmanı şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ernst Prost, “Genel kavramımız ve geniş ürün yelpazemiz, bu başarının temel direkleri.” dedi.

53.8 milyon Euro, şirket geçmişindeki en güçlü ay ve Ekim 2017’ye kıyasla yüzde 34 artış anlamına geliyor. Ernst Prost, “Her bakımdan çok yönlü bir konuma sahibiz ve bu, çok iyi sonuç veriyor. Bunu sağlamak için, birçok kanaldan yararlanan bir dağıtım gerekiyor. Ayrıca, çok büyük bir ürün çeşitliliği de şart. Tek yönlü bir konum almamalıyız; çünkü belirli ürünlere olan talep aniden düşebilir.LIQUI MOLY bu nedenle, ekonomik açıdan çok sallantılı dönemlerde de başarı rotasında kalabilmek için gereken önlemleri erkenden aldı.” dedi.

LIQUI MOLY Yönetim Kurulu Başkanı Ernst Prost

İhracat faaliyetlerinin gitgide artırılması da bu önlem paketinin bir parçası. Şirket, ana yurdu olan Almanya’daki pazarda da büyümeye devam etmekle birlikte burada büyüme göstermek, ancak rakiplerin birbirinin payını ele geçirmesi yoluyla mümkün oluyor. Oysa diğer bölgeler ve ülkeler çok daha fazla potansiyel sunuyor. LIQUI MOLY, ürünlerini Mali’de, hatta Yemen’de bile satıyor. Ernst Prost, “Savaşın yanı sıra normal yaşantıya benzer bir şey de sürüyor.” şeklinde konuştu.

Bu yıl başka rekor cirolar elde edilmesine elbette sevineceklerini; ama bunun artık pek beklenemeyeceğini dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Ernst Prost, “Geçmiş deneyimlerimize göre, kasım ve aralık’ta nispeten ortalama değerler elde ediyoruz. Yine de önceki yıl olduğu gibi, bu yıl sonunda da yarım milyar Euro cironun kayıtlara geçeceğinden eminim.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here