UTİKAD Logitrans Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü

0
1772
Renault Trucks

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, bu yıl 12’nci kez düzenlenen Logitrans Fuarı’nda sektör paydaşları ile bir araya geldi. Fuarın açılışında konuşma yapan UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, fuarın üçüncü gününde 2023 Vizyonuyla Hizmet İhracatında Lojistiğin Yeri – Fırsatlar ve Riskler panelinde yer alırken, UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve FIATA Kıdemli Başkan Yardımcısı Turgut Erkeskin de fuarın ilk gününde gerçekleşen İntermodal Taşımacılık ve Türkiye – Endüstrinin Belirlemesi Gereken Öncelikler paneline katıldı.

UTİKAD, aynı zamanda Logitrans Fuarı kapsamında her yıl verilen Atlas Ödülleri’nde de ‘Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. UTİKAD tarafından 2017-2018 yılları boyunca sürdürülen ‘lojistik sektöründe kadın istihdamına yönelik farkındalığın artırılması’ projesi için verilen ödülü UTİKAD Proje ve Bilgi Yönetimi Müdürü Tuğba Bafra aldı.

UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener

UTİKAD bu yıl da 12’nci kez düzenlenen taşımacılık ve lojistik sektörünün önemli fuarlarından Logitrans Uluslararası Transport Lojistik İstanbul Fuarı‘na katıldı. 14-16 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Logitrans Uluslararası Transport Lojistik Fuarı’nda UTİKAD hem üyeleriyle hem de sektör paydaşları ile bir araya geldi.

Açılışını EKO MMI Fuarcılık İdari Direktörü İlker Altun, Messe München Yönetim Kurulu Üyesi Gerhard Gerritzen, Almanya Federal Ulaştırma ve Dijital Altyapı Bakanlığı Müsteşarı Steffen Bilger ve UTİKAD Başkanı Emre Eldener’in yaptığı fuar, bu yıl 20 ülkeden 136 katılımcı ile 13 binin üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

14 Kasım Çarşamba günü düzenlenen İntermodal Taşımacılık ve Türkiye – Endüstrinin Belirlemesi Gereken Öncelikler paneline UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve FIATA Kıdemli Başkan Yardımcısı Turgut Erkeskin konuşmacı olarak katılırken, 16 Kasım’da gerçekleşen 2023 Vizyonuyla Hizmet İhracatında Lojistiğin Yeri – Fırsatlar ve Riskler panelinde ise UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener yer aldı.

UTİKAD standına büyük ilgi

Üç gün süren fuarda UTİKAD standı yerli ve yabancı birçok konuk ağırladı. Fransa, Almanya, Avusturya, Irak ve İranlı lojistik sektörü temsilcilerine Türk lojistik sektörü hakkında bilgi verildi. Bunun yanı sıra uluslararası basından birçok önemli isim UTİKAD standını ziyaret etti.

UTİKAD Atlas Ödülü aldı

Her yıl lojistik sektörünün “en”lerine verilen Atlas Ödülleri, 15 Kasım tarihinde düzenlenen tören ile sahiplerini buldu. UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener ile UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve FIATA Kıdemli Başkan Yardımcısı Turgut Erkeskin, ödül veren sektör temsilcileri arasında yer aldı. Bu yıl UTİKAD da Atlas Ödülleri’ne layık görülen kurumlar arasındaydı. UTİKAD, 2017-2018 yılları süresince ‘lojistik sektöründe kadın istihdamına yönelik farkındalığın artırılması’ projesi kapsamındaki girişimleri ile ‘Jüri Özel Ödülü’nü almaya hak kazandı. Ödülü, UTİKAD adına Proje ve Bilgi Yönetimi Müdürü Tuğba Bafra aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz