Lexus, LC’nin üstü açılan modelini üretecek

0
351
Lexus-LC-Convertible-3
Lexus, LC coupe’nin yanına üstü açılan LC Convertible’ı ekleyerek amiral gemisi ürün yelpazesini genişletecek.

Premium otomobil üreticisi Lexus, süper coupe LC’nin üstü açılan sürümünü üreterek sıra dışı tasarımlarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Lexus böylece 2015’ten bu yana ilk kez üstü açılan bir model üretecek.

2014 yılında RC’nin üstü açılan kavramını sergileyen Lexus, LC’nin üstü açılabilen kavramını ise ocak ayında gerçekleştirilen Detroit Otomobil Fuarı’nda gösterdi. Lexus, büyük beğeni toplayan LC Convertible Concept’i üretime aktarma kararı aldı.

Aracın prototipini gümüş ve siyah dijital kamuflaj motifleriyle gösteren Lexus, LC’nin orijinal tasarım dilini kullandı ve özel hatlarıyla kendine ait bir kimlik ortaya koymayı da başardı. LC’nin ödüllü tasarımını daha ileriye taşımayı başaran Lexus, aracın teknik ayrıntılarını ve üretim tarihlerini önümüzdeki dönemde açıklayacak. Lexus, LC coupe’nin yanına üstü açılan LC Convertible’ı ekleyerek amiral gemisi ürün yelpazesini genişletecek.

Lexus-LC-Convertible-4
Aracın prototipini gümüş ve siyah dijital kamuflaj motifleriyle gösteren Lexus, LC’nin orijinal tasarım dilini kullandı ve özel hatlarıyla kendine ait bir kimlik ortaya koymayı da başardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here