Krone, Arap Yarımadası’na ihracat yapıyor

0
1329

Türkiye’de yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Alman treyler üreticisi Krone, ihracat yaptığı bölgelere Arap Yarımadası’nı da ekledi.

İzmir Tire’den dünyanın değişik ülkelerine treyler ihraç eden Krone Türkiye, son olarak Suudi Arabistan’a altı adet Profi Liner teslimatı gerçekleştirdi. Krone Türkiye, yıl sonuna kadar yapacağı düzenli teslimatlarla bilindik Krone kalitesinin Suudi Arabistan pazarındaki temsilcisi olmaya hazırlanıyor.

Krone’nin İhracattan Sorumlu Satış Yöneticisi Birand Hattatoğlu, “Suudi Arabistan bizim için çok önemli bir ülke. Arap Yarımadası’nın kalbine yaptığımız bu teslimat sayesinde bölgede ilk defa Türkiye’de üretilen treylerler yollara çıktı. Şimdi hedefimiz bu sayıyı artırmak. Suudi Arabistan’a ilk treylerlerimizi teslim etmemiz komşu Körfez ülkelerince de referans alınacak ve inanıyorum ki bölgeye yaptığımız ihracat güçlenerek devam edecek.” dedi. Suudi Arabistan’a yapılan bu teslimatın büyük bir başarı olduğunun altını çizen Hattatoğlu, “Hiç durmadan çalışıyoruz. Markamızın kalitesine güveniyoruz. Gidilemez, satış yapılamaz denilen yerlere teslimatlar gerçekleştiriyoruz. Suudi Arabistan’a ihracat yapmak belki de bundan birkaç sene önce sadece bir hayaldi.” şeklinde konuştu.

Tire’den 17 farklı ülkeye ihracat

Krone Türkiye, İzmir Tire fabrikasında ürettiği treylerleri kullanıcılarının istek ve beklentilerini de göz önünde bulundurarak dünyanın 17 farklı ülkesine ihraç ediyor. Geçtiğimiz yıl bir rekor kırarak ihracat rakamlarını yüzde 250 oranında artırmayı başaran Krone Türkiye; Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından haziran ayında açıklanan 2016 yılı ilk bin ihracatçı firma listesine de otomotiv sektöründe 64’üncü, tüm firmalar arasında ise 602’nci sıradan girmeyi başardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz