Krone, Mersin’de güçleniyor

1
1626
Renault Trucks


Krone, satış sonrası yapılanmasını hız kesmeden sürdürüyor. Krone Türkiye, son olarak lojistik sektörünün önemli merkezlerinden Mersin’de yeni bir işbirliğine imza attı. Mersin’in tecrübeli bakım onarım servisi SRD Treyler, bundan böyle Krone’nin yetkili servisi olarak hizmet verecek.

Türkiye’de iki üretim tesisi bulunan Krone, ülke genelindeki yapılanmasına tüm hızıyla devam ediyor. Krone Türkiye, son olarak Mersin’de yetkili servisinin açılışını yaptı.

Krone Türkiye ve Mersinli SRD Treyler işbirliği ile kurulan Krone yetkili servisi; Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, Krone Türkiye Satış Müdürü Ömürden Özacar, Krone Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Mehmet Dinçer ve Krone Bölge Satış Yöneticisi Selçuk Akdöner ile SRD Treyler firma ortakları Serdar Geliş ve Nuri Geliş’in katıldığı bir törenle açıldı.

Mersin’in önde gelen treyler bakım onarım servisi SRD Treyler, bundan böyle Krone’nin yetkili servisi olarak hizmet verecek. 28 yıllık treyler bakım tecrübesiyle dikkat çeken SRD Treyler, bin 800 metrekaresi kapalı olmak üzere 4 bin 400 metrekarelik bir alanda hizmet veriyor. Ağırlıklı olarak soğutuculu treylerlerin bakım ve onarımını üstlenen SRD, yılda ortalama 500 soğutuculu aracı elden geçiriyor.

Rıza Akgün: “Yetkili servis sayımızı her geçen gün büyütüyoruz

SRD Treyler’in tesislerinde gerçekleştirilen açılış töreninde bir konuşma yapan Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, tüm Türkiye genelinde satış sonrası servis hizmet ağlarını mümkün olduğu kadar kısa bir süre içerisinde genişletmeyi hedeflediklerini belirterek, “Bu hedeflerimiz doğrultusunda ülkemizin hem yurtiçi hem de yurtdışı taşımacılığında en önemli lojistik noktalarından biri olan Mersin’de yetkili servis anlaşması yapmak önceliklerimiz arasındaydı. Şu anda Türkiye genelinde 32 noktada yetkili servisimiz bulunuyor ve bu sayıyı her geçen gün büyütüyoruz.” dedi.

32 yetkili servis noktasına Krone Gebze Center’dan son derece hızlı yedek parça tedariği de sağlayabildiklerini kaydeden Rıza Akgün, “Ayrıca hayata geçirdiğimiz 7/24 Bilgi Hattı’ndan da tüm kullanıcılarımız yararlanıyor. Krone müşterisi, yolda herhangi bir sorunla karşılaştığında ister yurtiçinde olsun ister yurtdışında 0262 777 00 56 nolu hattı arayarak destek alabiliyor.” şeklinde konuştu.

Mersin’de ağırlıklı olarak kullanılan soğutuculu treylerde pazar önderi olduklarını hatırlatan Rıza Akgün, Türkiye treyler pazarında soğutuculu ürün sınıfında satılan her üç treylerden birinin Krone olduğunu da dile getirdi. Rıza Akgün, “Bugün hayata geçen bu işbirliği için SRD Treyler çalışanlarına ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Mersin, lojistik sektörünün kalbi

SRD Treyler’in sahibi Serdar Geliş de “Mersin; coğrafi konumu, ekonomik, sosyal ve kültürel sığasının yanı sıra diğer bölgeler ve yurtdışına olan bağlantı kolaylığının sağladığı avantajlarla hem Türkiye’nin hem de Ortadoğu ve Doğu Akdeniz’in en önemli lojistik merkezlerinden birisi. Buradan hem ihracat hem de ithalat yoğun olarak yapılıyor. Mersin ilimize lojistiğin kalbi de diyebiliriz. Krone’ye bizi ve Mersin’i tercih ettiği için teşekkür ederiz.” dedi.

Mersinli nakliyeciler de Krone’yi tercih ediyor

Krone SRD Treyler açılış töreninde aynı zamanda toplu teslimat törenleri de gerçekleştirildi. Mersin’in önde gelen ve kanaat önderi firmaları, tercihlerini Krone marka araçlardan yana kullandı. Çimentrans Uluslararası Nakliyat’ın sahibi Selman Ziyanek, dört adet Krone Cool Liner’ı filosuna katarken, Oraklar Uluslararası Nakliyat’ın sahibi Lokman Orak çiçek taşımacılığı yapmak üzere üç adet Cool Liner’ı teslim aldı.

Flay Lojistik’in sahibi Celal Aktaş yine çiçek taşımacılığı yapmak için yedi adet Cool Liner’ı, Transaktaş Taşımacılık’ın sahibi Ahmet Aktaş ise altı adet Krone Cool Liner’ı filosuna ekledi. Krone Cool Liner’ın Türkiye’deki ilk müşterisi olan Aktur Taşımacılık’ın sahibi Şehven Aktoğ’a da bir adet Krone teslim edildi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz