Krone Holding, üst yönetimini genişletti

0
1431
Krone Werlte Fabrikası

Bernard Krone Holding SE & Co. KG, üst yönetimini 45 yaşındaki Dr. David Frink’in katılımıyla genişledi. Dr. David Frink, CFO olarak 63 yaşındaki Yönetim Kurulu Başkanı Alfons Veer ve yönetici ortak Bernard Krone ile birlikte çalışacak. 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren Dr. David Frink, stratejik ve kavramsal gelişme ve operasyonel alanlarda (finans ve muhasebe, controlling, vergi, alım, satım ve birleşmeler, IT ve süreç kontrolü, hukuk işleri ve insan kaynakları) sorumluluk üstlenecek.

Üst yönetimini güçlendirerek Krone, tarım makineleri ve ticari taşıtlar bölümlerinde, özellikle genişleme ve uluslararasılaşma alanlarında zorlu piyasa şartlarına daha iyi uyum sağlayacak.

Bernard Krone, Dr. David Frink’in yönetim ekibine katılmasıyla ilgili olarak “Finans, üretim, lojistik ve IT alanlarında bilgili bir uzman olan Dr. Frink’in takımımıza katılmasından dolayı çok mutluyuz.” dedi. Grup CEO’su Alfons Veer ise Dr. Frink’in atamasıyla ilgili şunları söyledi: “Krone Grubu, son yıllarda cesaret verici bir büyüme içinde. Artan dünya nüfusu ve hızlanan küreselleşme, yiyecek ve yük taşıma araçları için sürdürülebilir büyümeyi tetikliyor. Ürün yelpazemiz, bu iki küresel mega eğilimi yansıttığı için Krone Grubu önümüzdeki yıllarda da büyümeye devam edecek.

Dr. David Frink, bundan önce Gerry Weber International AG’de CFO olarak görev yapıyordu. Rhineland’lı olan Dr. Fink, RWTH Aachen Üniversitesi’nde işletme okuduktan sonra bankacılık alanında uzmanlaştı. İş hayatına Schiesser AG’de başlayan Dr. Fink, daha sonra Gerry Weber International AG’ye katıldı. 2009 yılında finans, üretim, lojistik, IT ve insan kaynaklarından sorumlu olarak yönetim kuruluna girdi. Evli olan Dr.Fink’in üç kızı bulunuyor.

Dünya çapında 4 bin 500 çalışana sahip olan Krone Grubu, 2016/17 finansal yılında 1.9 milyar Euro gelir elde etti. 1906’da kurulan Emsland merkezli şirket, üretiminin yüzde 70’ini ihraç ediyor.

 

(Soldan sağa) Denetleme Kurulu Başkanı Philip von dem Bussche, Bernard Krone, yeni Krone Grup CFO’su Dr. David Frink ve Alfons Veer.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz