Krone Akıllı Kapasite Yönetimi, Yeşil Kamyon Treyler Yenilikçilik Ödülü’nü kazandı

2
1688
Krone-Green-Award
Stefan Oelker (Krone Pazarlama Başkanı), Kurt Kunz (Krone Araştırma/İleriGeliştirme ve Elektronik Başkanı) ve Dr. Frank Albers (Krone Satış ve Pazarlama Genel Müdürü) Yeşil Kamyon Treyler Yenilikçilik Ödülü 2019 ile birlikte (soldan sağa).

Krone, 3 Haziran 2019 tarihinde Akıllı Kapasite Yönetimi için Yeşil Kamyon Treyler Yenilikçilik Ödülü’nü aldı. Jüri, Akıllı Kapasite Yönetimi’nin kullanımı ile olanaklı hale gelen taşımacılık verimliliğindeki sürdürülebilir artışı ödüllendirdi. Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Dr. Frank Albers, ödülü tüm Krone takımı adına kabul etti.

Krone Akıllı Kapasite Yönetimi, dijital verinin göndericiden alınıp yükleyiciye ya da aracıya iletildiği ya da tam tersinin yapıldığı yük değişimine bağlı bir bilgi değişim platformu. Güncel mevcut yükleme sığası ve yükleme alanı, mal tipi ve niteliğinin yanı sıra güncel konum elektronik fren sistemi, yük alanı tanımlama ve yük taşıma duyarga sistemi ile birlikte treylere yerleştirilen Krone telematik sisteminin dijital verisi tarafından belirleniyor ve gerçek zamanlı olarak yük değişimi tarafından sunulan taşımacılık siparişlerinden elde edilen veri ile karşılaştırılıyor. Krone Akıllı Kapasite Yönetimi sayesinde treylerin en iyi şekilde kullanılması  sağlanıyor, yüksüz sürüşlerden kaçınılarak taşımacılık verimliliği artırılıyor, mevcut yük kapasiteleri kullanılıyor ve karbondioksit yayımı azaltılıyor. Krone, Krone Akıllı Kapasite Yönetimi’ni 4-7 Haziran tarihlerinde Münih’te gerçekleştirilen “transport logistic” fuarında da tanıttı.

Yeşil Kamyon Treyler Yenilikçilik Ödülü (yarı-treyler/treyler) ilk kez “transport logistic 2019” arifesinde tanıtıldı. Juri, önde gelen uzman yayınlar VerkehrsRundschau ve Trucker’ın editörlerinden oluştu.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here