Keolis, Uppsala’da alternatif enerjili otobüsleri işletecek

0
370
keolis-Uppsala-1
Haziran 2022'de yürürlüğe giren ve dokuz yıllık bir süre için geçerli olan sözleşme, Keolis'e tamamen biyogaz ve biyodizel ile çalışan bir filoyu işletme ve bakımını yapma sorumluluğunu veriyor.
Renault Trucks

Keolis, 11 Mayıs 2021’de Uppsala toplu taşıma idaresi ile büyük bir alternatif enerjili otobüsü filosu işletmek için yeni bir sözleşme imzaladı.

Yaklaşık 540 milyon Euro değerinde olan bu dokuz yıllık sözleşme, Keolis‘e Haziran 2022’den itibaren biyogaz ve biyodizel ile çalışan tamamen yeni bir otobüs filosunu işletme ve bakımını yapma sorumluluğu veriyor.

Yeni sözleşme, Keolis‘in 2003’ten beri alternatif enerjili şehiriçi otobüs ağlarını işlettiği İsveç’teki ayak izini büyütüyor.

Keolis Group Uluslararası CEO’su Bernard Tabary, konuyla ilgili olarak “Uppsala toplu taşıma idaresi ile ortak olma ve kent sakinlerine ve ziyaretçilerine sürdürülebilir mobilite çözümleri ve sınıfının en iyisi hizmetler sunarak daha çevre dostu bir yaşam kalitesine katkıda bulunma fırsatına sahip olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Keolis‘in İsveç’teki yan kuruluşu Keolis Sverige, 11 Mayıs 2021’de İsveç’in Uppsala kentinde Uppsala toplu taşıma idaresi ile yaklaşık 540 milyon Euro değerinde yeni bir alternatif enerjili otobüsü sözleşmesi imzaladı. Haziran 2022’de yürürlüğe giren ve dokuz yıllık bir süre için geçerli olan sözleşme, Keolis‘e tamamen biyogaz ve biyodizel ile çalışan bir filoyu işletme ve bakımını yapma sorumluluğunu veriyor.

Stockholm’ün kuzeyinde 380 binden fazla kişiye hizmet veren bir ağ

Stockholm’ün 70 km kuzeyinde bulunan Uppsala kentindeki otobüs ağı, üç ana kent olan Uppsala, Enköping ve Bålsta’yı birbirine bağlayan 71 hat ve 2 bin 800 duraktan oluşuyor. Uppsala’daki akademik hastaneye gidiş-dönüş için tuvaletler, tekerlekli sandalye alanları, defibrilatörler ve laboratuvar numunelerinin güvenli bir şekilde taşınması için kilitli kutularla donatılmış altı otobüse sahip olacak özel bir otobüs servisi de tanıtılacak. Hastaneye ulaşımdan sorumlu sürücüler özel eğitimden geçirilecek.

Keolis, on farklı depoda işleteceği ve bakımını yapacağı otobüs filosunun tamamını satın alacak.

Bu yeni sözleşme ile Keolis‘in Uppsala bölgesinde her yıl 28 milyonun üzerinde yolcu taşıması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz