Keolis, Fransa Montluçon’da sözleşmesini yeniledi

0
155
keolis-maelis
Montluçon belediyesi, Maelis kent taşımacılık ağındaki mobilite hizmetlerinin yönetimi ve işletilmesi için Keolis ile olan sözleşmesini yeniledi.

13 Temmuz 2021’de Montluçon belediyesi, Maelis kent taşımacılık ağındaki mobilite hizmetlerinin yönetimi ve işletilmesi için Keolis ile olan sözleşmesini yeniledi.

1 Ağustos 2021’de başlayan bu yeni kamu hizmeti delegasyonu sözleşmesi, beş yıl sürecek ve yaklaşık 19 milyon € kümülatif gelir sağlayacak. Sözleşme, 1 Eylül 2021’den itibaren hizmet verilen alanın genişletilmesini ve 1 Ocak 2022’den itibaren ağın revizyonunu içerecek.

Keolis‘in amacı, özellikle genişletilmiş isteğe bağlı taşımacılık teklifi, kiralık bisiklet filosunda bir artış ve yeni dijital araçların piyasaya sürülmesi yoluyla bölge genelinde mobilite teklifini güçlendirmek.

Genişletilmiş ve geliştirilmiş taşıma teklifi

Montluçon kentinde ve birleşik kent yönetimine bağlı diğer 20 belediyede 65 bin nüfusa hizmet vermeyi amaçlayan Maelis ağı, şu anda sekiz kent hattı, sekiz okul hattı, isteğe bağlı taşımacılık hizmeti ve elektrikli bisiklet kiralama hizmetinden oluşuyor. Ağda şimdi ile Ocak 2022 arasında aşağıdakiler gibi bir dizi değişiklik yapılacak.

İyileştirilmiş bir kentsel ulaşım teklifi:

Özellikle bölgedeki üç ana güzergah boyunca artan otobüs frekansları (şu anda 40 ila 45 dakika yerine 30 dakikada bir), ana transit merkezlerini ve Montluçon’un yoğun nüfuslu ilçelerini birbirine bağlayan hat için her 15 dakikada bir yüksek frekans korunuyor.

Montluçon belediyesinin intramodaliteyi güçlendirmek için benimsediği aktif yaklaşıma uygun olarak, tren istasyonunda günde 43 otobüsle (önceden yaklaşık 10) geliştirilmiş otobüs hizmeti.

Mart 2022’ye kadar birleşik kent genelinde 11 toplama noktasına dağıtılan 50’den 100 bisiklete yükseltilmiş bisiklet filosu. Aynı zamanda Keolis, bisiklet paylaşım hizmeti için online rezervasyon ve ödeme içeren dijital bir çözüm sunacak.

Bölgedeki dört ana hat için otobüs tarifesinin uzatılması (07:30 yerine sabah 06:00’dan 19:00 yerine 21:30’a kadar) dahil olmak üzere işçiler için isteğe bağlı taşımacılık teklifinin getirilmesi.

Banliyö toplulukları için iyileştirilmiş hizmetler:

Optimize edilmiş, güçlendirilmiş okul hizmetleri, özellikle birleşik kentin güneyindeki kırsal topluluklara hizmet veren altı yeni okul güzergahının entegrasyonu ile.

Kentsel hatların yerleşim bölgesinin girişinde belirli banliyö belediyelerine uzatılması.

Şimdi üç bölgeye ayrılmış, bölgedeki önemli noktalarla (istasyon, hastane, su sporları merkezi, alışveriş merkezleri) bağlantılı 11 yeni belediyede mevcut olan isteğe bağlı taşımacılık hizmetinin elden geçirilmesi. Yolcular ayrıca seyahatlerini kalkıştan iki saat öncesine kadar rezerve edebilecekler. Servis 18:00’e kadar (önceden 16:30’a kadar) sunulacak.

Ücretler açısından daha bağlantılı, basitleştirilmiş bir ulaşım teklifi

Ağı modernize etmek ve müşteri deneyimini kolaylaştırmak için Maelis taşımacılık ağı yolculara şunları sağlayacak:

Tüm ağ için gerçek zamanlı bilgi (okul rotaları dahil)

Ağ içindeki farklı modlarda kullanılabilen tek bir temassız bilet

Ücret sisteminin yapısal bir revizyonu

Okul çocuklarına adanmış bir çevrimiçi abonelik hizmeti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here