Kayseri Şeker, yine Krone’yi seçti

0
2005

Yurtiçindeki pazar payını dört yıldır üst üste artıran Krone, Kayseri Şeker Fabrikası’nda düzenlenen teslimat töreninde Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.’nin kuruluşlarından Panpet Petrol Taşımacılık’a 15 adet Profi Liner teslimatı gerçekleştirdi.

İzmir Tire’deki fabrikasında bu yıl 2017’ye göre iki kat daha fazla üretim hedefleyen Krone, Kayseri’de yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Yurtiçinde satışlarını düzenli bir şekilde artıran ve filo ağını sürekli genişleten Krone, Türkiye’nin en önemli şeker üreticilerinden biri konumunda bulunan Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.’nin bir kuruluşu olan Panpet Petrol Taşımacılık’a 15 adet Profi Liner teslimatı gerçekleştirdi.

Kayseri Şeker Fabrikası’nda düzenlenen teslimat törenine Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Panpet Petrol Taşımacılık Şirket Müdürü İnanç Kızılyazı ve Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün katıldı.

Bu treyler yatırımı bir memnuniyetin ifadesidir

Teslim aldığı 15 adet Krone Profi Liner ile birlikte filosundaki tenteli araç sayısını 32’ye çıkaran Panpet, kurulduğundan bu yana yaptığı dördüncü treyler yatırımında yine Krone’yi tercih etti. Filo yaşının iki olduğunu ve tüm yatırımı kendi öz kaynaklarıyla finanse ettiklerini kaydeden Kayseri Pancar Ekicilieri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Kayseri Şeker Fabrikası olarak Türkiye’nin en doğru yönetilen şeker fabrikalarından bir tanesiyiz. Özverili çalışanlarımıza, çiftçilerimize ve yöneticilerimize teşekkür etmek istiyorum. Bugün Panpet’in yaptığı bu yeni yatırımla birlikte ifade etmek istiyorum ki Kayseri Şeker Fabrikası uygun şartlar olduğu takdirde büyümeyi hedeflemektedir. Değerli iş ortağımız Krone Türkiye’nin CEO’su sayın Rıza Akgün’ü de bugün burada ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. Panpet şirketimiz kurulduğu günden beri dördüncü kez treyler alımı gerçekleştiriyor ve bu yatırımda yine Krone’yi tercih ettik. Bu bir memnuniyetin ifadesidir.” dedi.

Geleceğin güçlü Türkiye’sini bu ve bunun benzeri ortaklıklar inşa edecek

Köklü geleneklerini ve aile kültürünü, gelişen ve yenilenen ihtiyaçlara uyarlamayı başararak Avrupa’nın ve Türkiye’nin öncü treyler üreticisi konumunda olduklarını dile getiren Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, tören kapsamında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Krone, bugün 112 yaşını doldurmuş dev bir treyler üreticisi. Gururla söylemek istiyorum ki; Krone’nin Almanya’daki beş büyük fabrikası dışındaki tek üretim tesisi İzmir Tire’deki fabrikamızdır. Tire’deki fabrikamızı Panpet’in değerli yöneticileri gelip görme fırsatı buldular. Daha önceki üç alımlarında olduğu gibi bu alımlarında da yine Krone’yi tercih ettikleri için ve Kayseri’nin şekerini bize emanet ettikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Bu gibi saygın ortaklıklar arttığı müddetçe geleceğin güçlü Türkiye’sine olan inancımız da artmaktadır. Bugün bu törenle teslim edilen 15 adet Krone treylerin, Panpet’e, tüm Kayseri’ye ve Türkiye’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’a bir plaket sundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz