Kansersavar gıdalar

0
28
Kansersavar gıdalar

Kanser hücrelerinin hoşlanmadığı gıdalardan bahsedeceğim. Birincisi, karanlık ortamda gece uyurken salgıladığımız melatonin sadece uyku desteği değil, aynı zamanda en güçlü kansersavar hormondur. Vücudumuzda bir aminoasit olan melatonin öncülü triptofan, önce serotonine sonra da melatonine dönüşerek, bağışıklığımızı güçlendirir. Melatonin sentezini destekleyen doğal besinleri de ceviz, yumurta, muz, süt, ayran, fındık, antep fıstığı, balık, çilek olarak sayabiliriz.

İkinci gıda ise yeşil çay. Günde bir bardak yeşil çayın içerdiği kateşinlerin özellikle hormona bağlı kanserlerde etkili olduğu görülmüş. Tansiyonu yüksek olanlar yeşil çayın demlenme süresini bir dakika ile sınırlayabilirler. Tansiyonla ilgili şikayeti olmayanlar ise 3 ile 5 dakikada demleyerek, tüketebilirler.

Üçüncü gıda ise çörekotu ve zerdeçal. Bunlar kanserden koruyan en etkili baharatlar. Salatalara, omlete, makarna soslarına ilave edebilirsiniz.

Dördüncüsü şeker ilacı olarak ülkemizde yaygın olarak reçete edilen metmorfin.

Beşincisi sülforofan içeren brokoli. Çiğ ya da 7-8 dakikalık buharda pişirerek tüketebilirsiniz. Tüketmeden önce de küçük parçalara bölerek, 10 dakika bekletirseniz içindeki etken madde daha fazla açığa çıkacak ve faydası artacaktır. Sağlıkla hoş kalınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz