Kamion, akıllı yük yönetimi ile verimli bir lojistik süreci sunuyor

0
336
Kamion
Dijital lojistik platformu Kamion, FTL taşımacılık yöntemi ile planlı ve organize bir şekilde boş yolculukların önüne geçerek kara taşımacılığı yapılmasını sağlayarak çevre kirliliğini azaltmada önemli bir rol oynuyor.
Renault Trucks

Küresel çevre kirliliği, günümüzde dünyanın karşı karşıya olduğu en büyük sorunların başında geliyor. Özellikle büyük bir karbon salımı yapan sektörlerin başında gelen lojistik sektörü, plansız ve organizasyonsuz yapıldığında çevreye verdiği zararın yanı sıra yakıt ve zaman kaybına da neden oluyor. Bir aracının taşıma kapasitesini tam olarak doldurma yöntemini benimseyen Kamion, akıllı ve verimli yük yönetimi sayesinde boş taşımaların önüne geçerek hem karbon emisyonlarını azaltmaya hem de maliyetleri düşürmeye yardımcı oluyor.

Sürdürülebilirliğe katkı sağlıyoruz

Gelişmiş rota optimizasyon ve eşleşme sistemi ile taşımacılık seferlerinin maksimum düzeyde verimli geçmesini sağlamayı hedeflediklerini belirten Kamion Kurucusu Berkay Adlım, “Her yıl yapılan taşımaların yüzde 32’si boş dönüyor ve bundan kaynaklı ciddi bir karbon emisyonu ortaya çıkıyor. Bu oran neredeyse her yıl 215 milyon ağacı kaybetmemize neden oluyor. Bunu dengelemek için her yıl 215 milyon yeni ağaç dikmek gerekiyor. Biz Kamion olarak, topluma ve çevreye olan sorumluluğumuzun bilinciyle, sektördeki verimsizliklere ve çevresel sorunlara karşı çözümler geliştiriyoruz, en başta boş yolculukların önüne geçerek karbon emisyon oranlarını düşürmeye katkı sağlıyoruz. Gereksiz yakıt tüketiminin önüne geçmek, sektördeki beklemeleri azaltmak, verimliliği artırarak sürdürülebilirliğe katkı sağlamak için geliştirdiğimiz ürünlerimiz sayesinde hem yük veren iş ortaklarımıza hem de taşıyıcı iş ortaklarımıza hızlı, pratik ve güvenilir çözümler sunuyoruz. Bu sayede sürdürülebilir ve verimli bir dünyanın kapılarını aralayarak hem ekonomimize katkıda bulunuyor, hem de doğaya verdiğimiz sözü tutuyoruz.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here