IPRU Heyeti TİKA’yı ziyaret etti

0
1769

Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacılığı Birliği (IPRU) Heyeti, 23 Mayıs 2017 tarihinde T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nı ziyaret etti.

TİKA’ya yapılan ziyaret heyetinde Genel Başkan A. Fatih Tamay, Başkan yardımcıları Birol Özcan, Mustafa Yıldırım, Mehmet Erdoğan ve Genel Sekreter Mevlüt İlgin yer aldı. IPRU heyetinin yaptığı ziyarete TİKA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin ev sahipliği yaptı.

Genel Başkan A. Fatih Tamay, ziyaretin çok güzel geçtiğini, Birol Bey’in kendilerini çok sıcak karşıladığını ve IPRU hakkında geniş bir bilgi sahibi olduğunu gördüklerini belirterek, TİKA’yı ziyaret ettikleri için çok memnun olduklarını söyledi. Tamay, özellikle IPRU örgütlenme çalışmalarında TİKA’nın tecrübelerinden ve bilgi birikimlerinden yararlanmak istediklerini sözlerine ekledi.

TİKA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin, IPRU projesinin hem ülkemiz hem de karayolu yolcu taşımacılığı sektörü için çok önemli bir proje olduğunu vurgulayarak, TİKA’nın 100’den fazla ülkede faaliyette bulunduğunu ve TİKA ve IPRU’nun birlikte çalışması gerektiğini söyledi. Ayrıca IPRU örgütlenme çalışmalarında yardımcı olabileceklerini ve IPRU’nun dünya genelinde tanınırlığını artırmak için destek olacaklarını ifade etti.

Ziyarette ayrıca ekim ayı içerisinde yapılması planlanan IPRU 2. Olağan Genel Kurulu hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu. Genel Kurul’un Ankara’da yapılmasının yararlı olacağı, IPRU’ya üye olan ve ilerde üye olması öngörülen ülkelerden bakanlık düzeyinde katılım için davetiyelerin hem IPRU hem de T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkililerince gönderilmesi konusunda görüş birliğine varıldı. Ayrıca Prof. Dr. Birol Çetin, IPRU 2. Olağan Genel Kurulu çalışmalarında yurtdışından gelecek delege ve misafirlerin konaklamalarında ve geliş gidişlerinde IPRU’ya destek olabileceklerini belirterek, T.C. Ulaştırma Bakanlığı’ndan yetkililerin de katılacağı bir toplantının çok yararlı olacağını dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz