IVECO BUS Daily Tourys, “2017 Yılının Uluslararası Minibüsü” seçildi

2
2259

CNH Industrial’ın küresel otobüs markası IVECO BUS, Daily Tourys modeliyle “2017 Yılının Uluslararası Minibüsü” ödülünü kazandı. Ödül, İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleştirilen FIAA 2017 Uluslararası Kentiçi ve Seyahat Otobüsü Ticaret Fuarı’nın açılış gününde verildi. Profesyonel yolcu taşımacılığı için tasarlanan minibüs ve midibüsler için verilen “Yılın Uluslararası Minibüsü” ödülü, Yılın Uluslararası Otobüsü Jürisi tarafından bu yıl yaratıldı.

Kazanan üç gün süren testler sonucunda belirlendi

Bu kategorinin ilk kazananı olan Daily Tourys, üç gün boyunca gerçekleştirilen testler sonucunda bu ödüle layık görüldü. Testler sırasında hem sürücüler hem de yolcular açısından değerlendirmeler yapıldı. Testler, Avrupa çapındaki 18 taşımacılık yayınını temsil eden gazetecilerin oluşturduğu jüri tarafından yapıldı. Daily Tourys, yüksek kişiselleştirilebilme seviyesinin yanı sıra araç özellikleri bakımından da rakiplerinin önüne geçti.

IVECO Daily Tourys; Car-Bus.net’in Spica, Ferqui’nin Nora, Indcar’ın Next L7, Integralia’nın in-vip, Temsa’nın MD-7 ve Unvi’nin Voyager GT modelleriyle yarıştı.

Yılın Otobüsü Jürisi Başkanı Tom Terjesen, ödül töreninde yaptığı açıklamada şunları söyledi: “IVECO Daily Tourys, yüksek kaliteli bir karoseri üst seviyede yolcu konforu ile birleştiriyor. Daily Tourys gibi tamamen tek bir fabikada üretilen minibüsler Avrupa’nın neresinde olursanız olun bakım ve onarım kolaylığı sağlıyor. Aktarma organları güçlü bir Euro 6 dizel motoru ve belki de bu sınıfta şimdiye kadar üretilmiş en iyi vites kutusunu içeriyor. Yüksek bagaj sığası ve bagaj bölümü içindeki akıllı kapak gerektiğinde daha fazla hacim sağlıyor.

IVECO Daily Tourys, “2016 Yılının Uluslararası Seyahat Otobüsü” seçilen IVECO BUS Magelys’in ve “2015 Yılının Uluslararası Vanı” seçilen IVECO Daily’nin başarılı özelliklerini bünyesinde bir araya getiriyor.

Çok yönlü ve güvenli bir minibüs

Azami çok yönlülük için raylar üzerine sabitlenen yolcu koltukları ile Daily Tourys minibüs konforlu bir şekilde 19 yolcu taşıyabiliyor. Ayrıca 2.5 metreküplük bagaj hacmiyle sınıfının en iyi değerini sunuyor. UN-ECE R66 düzenlemelerine uygun gelişmiş kapsamlı güvenlik özellikleri, sürücü ve yolcuların güvenli bir şekilde seyahat etmelerine olanak veriyor.

Daily Tourys, sekiz oranlı Hi-Matic tam otomatik şanzıman ve Telma Retarder ile yüksek bir sürüş keyfi sunuyor. Bunlara ek olarak sağlam, güvenilir, güçlü ve verimli 3.0 litrelik motor ve dayanaklı gerçek kamyon şasisi minibüs için uzun süreli bir performans sağlıyor. Müşteriler, Avrupa çapındaki 667 servis noktasından oluşan geniş satış sonrası hizmet ağı ile destekleniyor. Daily Tourys, lüks turizmden öğrenci taşımacılığına kadar geniş bir yolcu taşımacılığı yelpazesine seslenen Daily Minibüs modellerinin bir parçası. Daily Minibüs yelpazesinin çok yönlülüğü, Daily CNG (Sıkıştırılmış Doğal Gaz) ve Daily Electric gibi sürdürülebilir taşımacılık için gelişmiş seçenek çözümler ile daha da artıyor.

Tüm Daily Minibüs modelleri, İtalya Brescia’daki IVECO fabrikasında 2015 yılında yolcu taşımacılığı modelleri için özel olarak kurulan hatta üretiliyor. Brescia yerleşkesinde orta ticari taşıtlar, kabinler ve şasiler için üretim hatlarının yanı sıra bir Ar-Ge merkezi bulunuyor.

IVECO BUS Başkanı Sylvain Blaise (ortada), ödülü Yılın Uluslararası Otobüsü Jürisi Başkanı Tom Terjesen (solda) ve İspanyol jüri üyesi Miguel Sáez’den (sağda) aldı.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz