İzmir’e 60 adet Otokar KENT LF Körüklü

0
2379
Renault Trucks

Otokar, nisan ayında kazandığı İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Elektrik Su Havagazı Otobüs ve Troleybüs (ESHOT) Genel Müdürlüğü’nün 100 adet körüklü otobüs ihalesinin 60 aracını teslim etti. Sahip olduğu Ar-Ge merkeziyle kullanıcı beklenti ve isteklerine uygun araçlar geliştirerek dayanıklılığı, güvenliği ve ekonomiyi bir arada sunan Otokar’ın yeni geliştirdiği körüklü otobüsü Kent LF Körüklü, Bostanlı’da düzenlenen törenle İzmir halkına hizmet vermeye başladı.

Otokar Kent LF Körüklü

İzmir ve ilçelerinde kullanılacak Otokar Kent LF Körüklü’nün teslimat töreni İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ESHOT Genel Müdürü Raif Canbek, İzmir milletvekilleri Tacettin Bayır, Murat Bakan, Atila Sertel ve Selin Sayek Böke, Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül ve Otokar Kamu Satışları Müdürü Mahir Özşeker’in yanı sıra ilçe belediye başkanları ve çok sayıda İzmirli’nin katılımıyla gerçekleşti.

Kent LF Körüklü’nün teslimat töreninde yaptığı konuşmada İzmir’in toplu ulaşımı için bir kez daha Otokar’ı seçmesinden dolayı gurur duyduğunu ifade eden Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, “2009 yılından bu yana 10 metrelik Doruk ve 12 metrelik Kent otobüslerimiz ile İzmir halkının hizmetindeydik. Bugün Türkiye’de ilk defa İzmirlilerin kullanımına sunduğumuz yeni körüklü otobüsümüz Kent LF Körüklü, bu güzel şehri toplu ulaşımda daha da güçlendirecek.” dedi.

Kentlerde artan nüfusla birlikte, çağdaş kentleşmenin en öncelikli gereksinimlerinden birinin modern toplu taşıma sistemleri olduğunun altını çizen Basri Akgül şunları söyledi: “Bugün, hızla artan araç parkı, çevre kirliliği ve büyük şehirlerin en büyük sorunlarından biri olan yoğun trafik sebebi ile toplu taşımacılığın önemi gittikçe artıyor. Toplu taşımacılık ihtiyaçlarının karşılanmasında ise belediyelere, işletmecilere ve ülkemize maliyetleri olabildiğince düşük, ekonomik ve sosyal gelişime katkı sağlayacak, kentsel gelişimi olumlu yönde etkileyecek çözümlerin üretilmesi ve devreye alınması artık bir zorunluluk. Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan İzmir’in bu yönde attığı adımlara Otokar olarak bir kez daha eşlik etmekten büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. İzmir’in modern, verimli, enerji tasarrufu sağlayan ve çevreci araçlar ile toplu taşımacılık alanında attığı bu imza, gelecek nesillere de önemli bir sosyal miras olacaktır. Yeni otobüslerimizin İzmir’e ve ESHOT’a hayırlı olmasını diliyoruz.

AB standartlarına uygun olarak geliştirilen 18.75 metre uzunluğundaki Kent LF Körüklü, geniş iç hacmi ile yüksek yolcu taşıma sığası sunarken, hızlı ve kolay iniş-biniş olanağı sağlayan alçak taban, güçlü klima, çevreci Euro 6 motor, ABS, ASR ve EBS sistemleri, disk frenler ve kapılarda sıkışmayı önleyici emniyet sistemi gibi özellikler sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz