İyi Dersler Şoför Amca Projesi afiş ve fotoğraf yarışmaları sonuçları açıklandı

0
377
Esma___zatl_____Elaz____
Yarışmada Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu’ndan Esma Özatlı ikinci oldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin işbirliğiyle “Trafikte Sorumluluk Hareketi” kapsamında gerçekleştirilen İyi Dersler Şoför Amca Projesi’nde; afiş ve fotoğraf yarışmaları sonuçlandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin işbirliğiyle Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında hayata geçirilen, İyi Dersler Şoför Amca projesinin 2018 / 2019 eğitim öğretim yılı uygulamaları, proje kapsamında düzenlenen afiş ve fotoğraf yarışması ile tamamlandı. İlkokul 4. sınıf öğrencilerinin katıldığı afiş yarışmasına 704 başvuru olurken, fotoğraf yarışmasına ise 202 servis şoförü katıldı.

Hayriye_Sude_Akyol___Karaman
Yarışmada Karaman ili, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’ndan Hayriye Sude Akyol birinci oldu.

Afiş Yarışması sonuçları

2018-2019 eğitim öğretim yılında Afyonkarahisar, Artvin, Bolu, Burdur, Elazığ, Eskişehir, Karaman, Kırklareli, Mardin ve Sinop illerinde uygulanan proje kapsamında, toplam 100 okulda eğitimlere katılan 4.sınıf öğrencilerine yönelik İyi Dersler Şoför Amca Afiş Yarışması düzenlendi.

Emine_Ecem_Turgut__Artvin
Yarışmada Artvin ili, Cumhuriyet İlkokulu’ndan Emine Ecem Turgut üçüncü oldu.

704 başvurunun yapıldığı yarışmada, uzman jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda; Karaman ili, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’ndan Hayriye Sude Akyol birinci, Elazığ ili, Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu’ndan Esma Özatlı ikinci, Artvin ili, Cumhuriyet İlkokulu’ndan Emine Ecem Turgut üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler bisiklet ve güvenli sürüş için kask ve dizlik kazanırken; öğretmenleri de hediye çeki almaya hak kazandı. Kazanan okullara ise çok işlevli yazıcı ve derece kupa hediye edildi.

birinci
Birinci fotoğraf

Fotoğraf Yarışması Sonuçları

2018-2019 eğitim öğretim döneminde projede yer alan illerde taşımalı eğitim sisteminde görevli servis şoförlerine yönelik düzenlenen fotoğraf yarışmasının da kazananları belirlendi. Şoförlerin yol güzergahları üzerindeki doğa/insan manzaralarını, ülkemize ait doğal, coğrafi, kültürel ve turistik zenginliklerini tüm Türkiye geneline tanıtmak hedefiyle gerçekleştirilen yarışmanın kazananları proje paydaşlarından oluşan bir jüri heyeti tarafından belirlendi.

ikinci
İkinci fotoğraf

202 servis şoförü başvuruları arasından Elazığ ilinden Ümit Ataş birinci, Afyonkarahisar ilinden Müfit Önder ikinci, Karaman ilinden Öcal Uzunay üçüncü oldu.

Dereceye giren şoförler, yarışma şartnamesinde belirtilen özelliklerde akıllı telefon ve araç muayenesine uygun trafik seti ödülleri kazandılar.

ucuncu
Üçüncü fotoğraf

2018-2019 döneminde 8 bin 200 şoföre eğitim verildi

Projenin bu yılki saha uygulaması formatör eğitim semineri ile başlarken, eğitici eğitimi alan İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü personeli tarafından kendi ilçelerinde görev yapan taşımalı eğitim servis şoförlerine iki saatlik trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularında eğitim verildi ve 8 bin 200 şoföre ulaşıldı. Beşinci yılını tamamlayan İyi Dersler Şoför Amca Projesi böylelikle Türkiye genelinde 46 binden fazla servis şoförüne erişim sağladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here