IVECO ve CIFA, elektrikli hibrit beton mikserli dünyanın ilk biyoCNG kamyonunu tanıttı

1
691

IVECO ve CIFA, IAA 2018 Ticari Taşıtlar Fuarı’nda IVECO’nun dizelsiz/düşük yayımlı standında sektördeki bir ilke imza atarak, şehiriçi inşaat şantiyeleri için ideal olan tamamen dizelsiz bir çözüm sunan CIFA elektrikli beton mikseriyle donatılmış 400 beygirlik Stralis X-WAY Natural Power’ı tanıttı.

Kamyon biyoCNG ile çalışıyor ve CIFA tarafından geliştirilen Energya hibrit beton mikseriyle donatılıyor. Mikser, lityum aküden enerji alan bir elektrikli motorla çalıştırılıyor. Ayrıca, kamyon yavaşlarken enerjisini geri kazanan Kinetik Enerji Kurtarma Sistemi’ne sahip bulunuyor. Energya beton mikserinin elektrikli motoruyla birleşen Stralis X-Way NP’nin biyoCNG motoru, son derece düşük karbondioksit yayımları ve ekstra sessiz çalışma sunuyor.

Kamyon, sınıfının en iyisi boş ölü ağırlığıyla sektördeki en iyi taşıma sığasını sunmak üzere beton mikseri uygulamaları için özel olarak geliştirilmiş Stralis X-WAY NP. CIFA Energya hibrit plug-in beton mikseriyle donatılan ve biyoCNG ile çalışan bu araç, IVECO’nun yüzde 100 dizelsiz taşımacılık sağlama çözümünün bir göstergesi.

IVECO, IAA Fuarı’nda önde gelen Avrupa taşımacılık operatörü Transports Perrenot’nun temsilcilerine ilk beş Stralis X-WAY NP elektrikli beton mikser kamyonun teslimi için  resmi bir tören de gerçekleştirdi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here