Opel Combo, yarış pistinin en hızlı hafif ticarisi

0
268
Opel-Combo-Life
Opel Combo, Intercity İstanbul Park resmi tur zamanlarında listeye giren ilk hafif ticari araç oldu.

Opel Combo, Intercity İstanbul Park resmi tur zamanlarında listeye giren ilk hafif ticari araç oldu. Combo, 03:00.829’lık tur derecesi ile iddialı binek otomobilleri de geride bırakarak yarış pistinin en hızlı hafif ticarisi unvanını elde etti.

Alman otomobil üreticisi Opel, binek otomobil özellikleriyle sınıfına güçlü bir dönüş yapan Combo modeliyle alışılmadık bir rekora imza attı. Combo, 1.5 litre 130 bg dizel 8 ileri otomatik şanzıman kombinasyonu ile pist zamanlarında iddialı binek otomobilleri de gerisinde bırakarak Intercity İstanbul Park’ın en hızlı hafif ticari aracı unvanını elde etti. Herhangi bir modifiye yapılmamış fabrika çıkışı Combo elde ettiği derece ile zorlu şartlar altında hız, çeviklik ve yol tutuş konularındaki başarısını net şekilde gösterdi.

Combo’nun 1.5 litrelik güçlü ve verimli dizel motoru azami gücünü 3750 devir/dk’de sunuyor. 300 Nm tork değerini ise 1750 devir/dk gibi düşük bir devirde sağlıyor. 8 ileri otomatik şanzıman ile birlikte Combo 184 km/s azami hıza ulaşabiliyor. Combo, yüksek performansının yanı sıra yakıt verimliliği ile de dikkat çekiyor. Opel’in performanslı hafif ticarisinin 100 km’de ortalama tüketimi sadece 4.3 litre.

Yeni Opel Combo’nun sadece sunduğu teknolojik özellikleriyle değil performansıyla da binek araçlarla yakınlık gösterdiğini dile getiren Opel Türkiye Genel Müdürü Çağrı Öztaş, “Combo’yu tam da bu nedenle ‘Her Günün Kahramanı’ olarak tanımlıyoruz. Bu modelimizle Opel severlerin gerek iş hayatında gerek özel seyahatlerinde tüm ihtiyaçlarını kusursuz olarak karşılıyoruz. Buna gerekli güvenlik önlemleri altında hız tutkusunu yaşamak da dahil.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here