Iveco Group, Avrupa’daki yeni nesil hidrojen otobüsleri için HTWO yakıt hücresi sistemlerini seçti

0
1901
Iveco-Group
Iveco Group, IVECO BUS markası aracılığıyla, gelecekte Avrupa'da hidrojenle çalışacak otobüslerini dünya önderi yakıt hücresi sistemleriyle donatmak için HTWO ile ortak olacağını duyurdu.
Renault Trucks

Iveco Group (MI: IVG), IVECO BUS markası aracılığıyla, gelecekte Avrupa’da hidrojenle çalışacak otobüslerini dünya önderi yakıt hücresi sistemleriyle donatmak için HTWO ile ortak olacağını duyurdu.

Hyundai Motor Group‘un yakıt hücresi sistemi tabanlı bir hidrojen iş markası olan HTWO, ilk olarak Hyundai‘nin hidrojen ekonomisine olan güçlü bağlılığı ile Aralık 2020’de piyasaya sürüldü. Hyundai FCEV‘lerde kullanılan kanıtlanmış yakıt hücresi teknolojisi ile HTWO, hidrojeni her şey için kullanılabilir hale getirmek amacıyla yakıt hücresi teknolojisinin sağlanmasını diğer otomobil OEM’lerine ve otomobil dışı sektörlere genişletiyor.

Geleceğin mobilitesine öncülük etmek için hızla ilerleyen IVECO BUS, HTWO tarafından desteklenen yakıt hücreli otobüsler için Avrupa ihalelerine şimdiden katılıyor. Ayrıca, yakın zamanda duyurulan İtalya’da otobüs üretimine yeniden başlama planı, HTWO‘nun hidrojen yakıt hücreleriyle çalışan yeni otobüsler üretmek için başka bir fırsat sağlayacak. Bu girişim, İtalya’nın toplu taşımacılığının acilen ihtiyaç duyulan yenilenmesinde her iki kuruluşun olağanüstü teknolojisinden ve yeterliliklerinden yararlanmayı amaçlıyor.

Iveco Group Otobüs İş Birimi Başkanı Domenico Nucera, konuyla ilgili olarak “Hyundai’nin hidrojen yakıt hücresi teknolojisindeki 20 yılı aşkın deneyimine dayanan HTWO gibi bir endüstri önderiyle işbirliği yaparak, biz IVECO BUS’ta son teknoloji tahrik teknolojisiyle çalışan sıfır yayımlı araçlar için müşteri taleplerine hızla yanıt verebileceğiz. Avrupa’nın toplu yolcu taşımacılığı sınıfının enerji geçişinde öncü rolümüzü oynamaya devam ederken hidrojenle çalışan otobüsler için şimdiden kamu ihalelerini girmeye başladık ve önümüzdeki aylarda da devam edeceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here