Iveco Group, açılış zili töreni ve işlemin ilk günü ile Milano borsasına girdi 

0
150
Iveco_Group_First_Day_Trading_Euronext_Milan_Suzanne Heywood_Gerrit Marx
IVECO Group CEO'su Gerrit Marx ve CNH Industrial Başkanı Suzanne Heywood, IVECO Group'un Euronext Milan'daki ilk işlem gününü birlikte kutladılar.

3 Ocak itibariyle İtalya Euronext Milan’da Iveco Group N.V.‘nin (MI: IVG) hisselerinin alış-satışı başladı. Yeni listelenen Grup, CNH Industrial N.V.‘nin (NYSE: CNHI / MI: CNHI) ticari ve özel araçlar, güç aktarma organları ve ilgili finansal hizmetler işletmelerinin bölünmesinden oluşuyor. Iveco Group‘un ilk gününün kutlanmasında, CEO Gerrit Marx, Euronext Milan‘ın geleneksel açılış zilini çaldı.

Iveco Group‘un borsadaki ilk başlangıcı, çeşitli markaları aracılığıyla sektörde 170 yılı aşkın bir geçmişe sahip bağımsız bir ‘saf oyuncu‘ olarak sağlam ve büyük bir uluslararası sanayi kuruluşunun piyasaya girişini müjdeliyor. Kamyonlar, otobüsler, itfaiye ve sivil savunma araçlarından karayolu ve arazi, denizcilik ve jeneratör güç aktarma çözümlerine kadar Iveco Group, ilgili finansal hizmetler desteğiyle ticari ve özel araçlar ve güç aktarma organları tasarlıyor, üretiyor ve satıyor.

Yeniliğe ve azaltılmış ve sıfır yayımlı güç aktarma organları, bulut bağlantılı sürücü destek sistemleri ve gelişmekte olan otonom sürüş teknolojilerinin ve tamamen yeni iş modellerinin keşfi dahil olmak üzere gelişmiş ve sürdürülebilir çözümlerin geliştirilmesine güçlü bir şekilde odaklanan Iveco Group, yenilikçi ve karşılıklı yarar sağlayan ortaklıkların yaratılması yoluyla bu rekabetçi güçleri sunuyor. 8 markası, 29 üretim tesisi, 31 araştırma ve geliştirme merkezi ve yaklaşık 34 bin kişilik bir iş gücü ile Iveco Group, Avrupa’da güçlü bir temel ile dünya çapında faaliyet gösteriyor.

CEO Gerrit Marx, açılış zili töreninde şunları söyledi: “İşleme başladığımız ilk gün, tamamen bağımsız bir şirket haline gelmemizle tarihi bir dönüm noktası. Başkanımız Suzanne Heywood’a ve Yönetim Kurulumuza, bu bölünme operasyonunu tamamladıkları için ve tüm Iveco Group ekibine, bu zorluğu üstlenip, üstesinden gelmek için ekstra çaba harcadıkları için teşekkür etmek istiyorum. Sağlam temeller, odaklanmış bir ekip ve hızlı hareket etmemizi sağlayacak net bir strateji de dahil olmak üzere uzun vadeli başarı için gereken tüm gereksinimlere sahibiz. Ayrıca, kamu sorumluluğumuzun çevresel, sosyal ve yönetişim boyutlarını doğrudan kullanarak, iklim değişikliğinin küresel zorluklarıyla yüzleşmeye hazırız. Alternatif yakıtlar, otonom sürüş ve yeni iş modelleri dahil olmak üzere karayolu taşımacılığı ve tahriğinin en gelişmiş alanlarında öncü çözümlere ilişkin geçmiş performansımızın desteğiyle yalnızca işimizi değil, sektörümüzü de dönüştürmeye kararlıyız. Tüm Iveco Group ekibi ve ben, CNH Industrial ile paylaştığımız yıllar için derinden müteşekkiriz ve eski meslektaşlarımızın tarım ve inşaatta ilerleme kaydetmeye devam edeceğinden eminiz. Zorluklarla karşılaşacağımızın bilincinde olarak, ancak net bir yol ve vizyon rehberliğinde bu sonraki bölüme başlamaktan heyecan duyuyoruz. Kesinlikle yeni bir enerji geleceğine giden yoldayız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here