Iveco Group, gelecekteki organizasyonunu ve liderlik ekibini tanıttı

0
610
IVECO-GROUP-LOGO
CNH Industrial N.V., gelecekteki Iveco Group'un organizasyon yapısını duyurdu.

CNH Industrial N.V., gelecekteki Iveco Group‘un organizasyon yapısını duyurdu. Daha önce bildirildiği gibi, atanan CEO Gerrit Marx; ticari araçlar, güç aktarma organları, özel araçlar ve finansal hizmetler iş birimleri ile 2022’nin başlarında bağımsız operasyona başlayacak bu yeni şirkete öncülük edecek.

Gerrit Marx‘ın liderliği altında Iveco Group‘un yapısı müşteri odaklı, hesap verebilir ve performans odaklı olacak şekilde tasarlandı. Yapı, ilgili markaları ile aşağıdaki işletmeleri kapsayan İş Birimleri’nden oluşuyor: Kamyon (IVECO), Otobüs (IVECO BUS ve HEULIEZ), Aktarma Organları (FPT Industrial), Savunma Araçları & ASTRA, İtfaiye (Magirus) ve Finansal Hizmetler (IVECO CAPITAL). 

Destek ve Endüstriyel İşlevler, Finans, Operasyonlar, Teknoloji & Dijital ve İnsan Kaynakları ve ICT (Bilgi ve İletişim Teknolojileri), İş Birimleri’nin hızlı ve etkin bir şekilde yürütülmesini sağlayan modern çözümler sunacak. Kurumsal Birimler; Hukuk ve Uyum, Kurumsal İlişkiler ve Sürdürülebilirlik, İletişim ve İç Denetim alanlarında uygun düzeyde özel destek sağlayacak.

Iveco Group CEO’su olarak atanan Gerrit Marx, şu açıklamayı yaptı: “Bu yapı ile heyecan verici geleceğimize başlamaya hazırız. Bu yapı, müşteri odaklılığı merkeze yerleştirerek ve birbirini karşılıklı olarak tamamlayan iyi tanımlanmış rollere ve sorumluluklara sahip yüksek performanslı bir ekip oluşturarak baştan ve en yukarıdan açıklık sağlıyor. Tasarımı, organizasyonun ileri katmanlarına doğru olumlu bir dalga etkisi yaratacak, temel iş hedeflerine keskin bir şekilde odaklanmamızı sağlayacak ve müşterilerimize hizmet etmek, ortaklarımızla işbirliği yapmak ve hissedarlarımızı ödüllendirmek için en iyi araçları belirleyecek.

Bu yeni duyurulan organizasyonda Kıdemli Liderlik Ekibi’ne aşağıdaki isimler atandı: 

İş Birimleri 

Kamyon – Luca Sra, Başkan

Otobüs – Domenico Nucera, Başkan

Aktarma Organları – Sylvain Blaise, Başkan 

Savunma Araçları & ASTRA – Claudio Catalano, Başkan 

İtfaiye – Thomas Hilse, Başkan 

Finansal Hizmetler – Simone Olivati, Başkan 

Destek & Endüstriyel İşlevler

Finans – Francesco Tanzi, CFO 

Operasyonlar – Annalisa Stupenengo, COO 

Teknoloji & Dijital – Marco Liccardo, CT&DO 

İnsan Kaynakları & ICT (Bilgi ve İletişim Teknolojileri) – Francesco Tutino, CHR & ICT Direktörü

Kurumsal İşlevler

Kurumsal İlişkiler & Sürdürülebilirlik – Michele Ziosi, Başkan Yardımcısı 

İletişim – Francesco Polsinelli, Başkan Yardımcısı 

Hukuk & Uyum ve İç Denetim atamaları daha ileri bir tarihte açıklanacak. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz