IVECO Daily Van Life Adventure Amerika’da devam ediyor

0
1188
IVECO_Daily-4x4-Tigrotto_California
Yeni bir IVECO Daily Van Life Adventure, Núria Gomà i Lleonart'ın IVECO tarafından desteklenen yol gezisiyle yeniden başladı.
Renault Trucks
Volvo Trucks
Ford Trucks

Yeni bir IVECO Daily Van Life Adventure, Núria Gomà i Lleonart’ın IVECO tarafından desteklenen yol gezisiyle yeniden başladı.

Geçen yaz tamamen özelleştirilmiş Daily van 4×4 ile Avrupa’yı dolaştıktan sonra, ailesine Instagram’da (@familyvanexpedition 78k takipçi) ve YouTube’da (11k abone) seyahat maceralarını anlatan İspanyol profesyonel kiteboardcu, Amerika’da ailesiyle birlikte 6 aylık yeni ve inanılmaz bir yolculuğa çıkıyor.

Vefalı yol arkadaşı, yeni macerayı kucaklamak için yeni bir görünüm benimsedi ve IVECO‘nun tarihi markalarından biri olan Officine Meccaniche – OM tarafından 1957’den 1972’ye kadar Brescia fabrikasında üretilen ikonik araçtan esinlenerek Eylül 2022’de IAA’da tanıtılan Daily 4×4‘ün özel bir sürümü olan Tigrotto olarak özelleştirildi.

IVECO_California_Nuria-with-her-family
Profesyonel İspanyol kiteboardcu Núria Gomà i Lleonart, geçen yaz kişiselleştirilmiş Daily 4×4 vanıyla Avrupa’da 25.000 km seyahat ettikten sonra ailesiyle birlikte Amerika’da yeni bir yaşam macerasına atılıyor.  

Orta ve Kuzey Amerika’da rüzgarı kovalayarak ve doğal güzellik noktalarında kaybolarak bir ömür boyu sürecek yolculuk

Nuria ve ailesi, sıcak havanın ardından Tijuana’da Meksika sınırını yeni geçtiler ve güneye Baja California’ya doğru yola çıktılar. Rüzgar tahminlerini takip ederek, güneşin ve Kuzey Amerika’daki, yalnızca 4×4 araçla erişilebilenler de dahil, en iyi kiteboard noktalarından bazılarının tadını çıkararak birkaç ay kalacaklar. Kiteboard yapmaya ek olarak, gri balinaların, katil balinaların ve balina köpekbalıklarının görülmesini umuyorlar. Baja’dan sonra Daily 4×4 onları kuzeye, Yosemite, Yellowstone, Sequoia ve Büyük Kanyon gibi en etkileyici doğa parklarını ziyaret edecekleri ABD’ye geri götürecek.

Nuria ve ailesi için Orta ve Kuzey Amerika’nın doğal harikalarını keşfetmeye yönelik uzun bir yolculuk, korkusuz Daily 4×4‘ü güvenli ve rahat bir şekilde sürerek yeni başladı. Bu gerçek arazi aracı, eğimli arazilerde ve alışılmışın dışında yollarda bile çok yönlülük, performans ve yaşanabilirlik sağlıyor.

IVECO-Daily-4x4-Tigrotto-cactus_1-min
Nuria ve ailesi, sıcak havanın ardından Tijuana’da Meksika sınırını yeni geçtiler ve güneye Baja California’ya doğru yola çıktılar.

Daily 4×4: klasik bir görünüm ve modern bir ruh

Nuria’nın vanının Tigrotto görünümü, Daily 4×4‘e daha da fazla tavır kazandırarak off-road işini vurguluyor. IVECO, tamponu ve ızgarayı uyarladı ve ikonik iki tonlu gövdeyi, orijinal IVECO üretiminin ayırt edici özelliği olan gövde altı kırmızı korumaların rengini ve klasik dokunuşlarla gövde rengi gösterge panelini araçta yeniden üretti.

Daily 4×4, 16 ileri ve 2 geri vitesli Hi-Matic otomatik şanzımanla birlikte 3,0 litrelik 180 beygir Euro VI motoru sayesinde olağanüstü geçiş yeteneklerine sahip. Daily 4×4 ayrıca 12 ileri ve 2 geri vitesli manuel şanzımanla da sunuluyor. ABS (kilitlenme önleyici fren sistemi) ile disk frenler ve ESP (elektronik denge programı) gibi gelişmiş güvenlik sistemleriyle donatılılıyor. Daily 4X4 serisi, 5,5 ve 7 t AYA sürümlerinde, 4,3 t’a kadar yükleme sığasına sahip şasi kabinler sunuyor. Ayrıca Daily, 19,6 m3‘e kadar yükleme hacimleriyle 3,5 ila 7 tonluk van sürümlerinde alınabiliyor. Geniş motor yelpazesi 210 beygire kadar güç sunuyor.

Núria’nın macerası Instagram ve Youtube resmi profillerinden ve IVECO’nun sosyal kanallarından takip edilebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here