IVECO BUS ve ChargePoint, sınıfının en iyisi Filo Yönetimi teklifini sunmak için bir ortaklık anlaşması imzaladı

0
1240
iveco bus chargepoint
Soldan sağa: Iveco Group Otobüs Müşteri Hizmetleri ve Enerji Mobilite Çözümleri Başkanı Marco Franza, IVECO BUS Satış ve Ürünler Başkanı Stéphane Espinasse, IVECO BUS Dijital Hizmetler Otobüs Ürün Müdürü Philippe Grand, ChargePoint Otobüs OEM'leri Avrupa Ortaklık Müdürü Ruud de Windt, Fransa ve Güney Avrupa Bölge Müşteri Müdürü Simonetta Camilloni, ChargePoint Otobüs Avrupa Direktörü Uwe R. Münch ve Eski Filo Küresel Başkan Yardımcısı ve Kuzey Amerika Kıdemli Başkan Yardımcısı Rich Mohr

Yolcu taşımacılığına yönelik yenilikçi çözümleriyle sürdürülebilir mobilite alanında Avrupa önderi olan IVECO BUS ve ChargePoint, IVECO BUS’un ChargePoint’in filo yazılım portföyünü Avrupalı müşteri tabanına sunmasına olanak tanıyan bir anlaşma imzaladı.

İki şirketin ortak uzmanlığı, filolarını ve şarj altyapılarını işletmek için sınıfının en iyisi bir teklif sunarak taşımacılık operatörlerine elektromobiliteye geçişlerinde destek verecek.

Bu çözüm, operatörlerin araçlarının, akülerinin ve şarj altyapısının durumuna ilişkin verileri sunarak filo yönetimini optimize etmelerini sağlayacak. Bu, araç operasyonlarının yönetimini basitleştirerek ücret yönetimi, menzil tahmini, kolaylaştırılmış teslimat güzergahı ve program planlaması için proaktif izlemeye olanak tanıyacak.

Akıllı bir şarj yönetimi özelliği ve otobüs çalışma planına bağlı bir depo yönetim aracı da bulunuyor. Bu hizmetler, şarj için mevcut enerjinin en iyi şekilde yönetilmesine olanak tanıyacak ve bunun sonucunda operatör için maliyetler azalacak.

Bu yeni hizmet, IVECO ON bağlantılı hizmetlerin IVECO BUS teklifini genişletiyor. Bireysel modüller doğrudan IVECO BUS’tan satın alınabiliyor ve IVECO ON portalından etkinleştirilebiliyor. Bu yeni teklif, IVECO BUS‘un müşterilerine yeni ve genişletilmiş işlevlere sahip şirket içi agnostik bir çözüm sunmasına olanak tanıyarak, eksiksiz elektrikli mobilite çözümlerinde uzman konumunu güçlendiriyor.

Iveco Group Otobüs Müşteri Hizmetleri ve Enerji Mobilite Çözümleri Başkanı Marco Franza, konuyla ilgili olarak “IVECO BUS ile ChargePoint arasındaki ortaklık müşterilerimiz için çok iyi bir haber. Artık akıllı şarj ve depo yönetiminin yanı sıra IVECO BUS araç verilerinden ve şarj istasyonlarından filo yönetimini entegre bir şekilde sunabiliyoruz. Bu şekilde otobüs depoları, IVECO BUS’un anahtar teslimi çözümler sunma stratejisine uygun olarak tek bir araçla yönetilebiliyor.” dedi.

ChargePoint Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı André ten Bloemendal ise şunları söyledi: “Filo yöneticileri daha düşük toplam sahip olma maliyeti sağlamak için elektriklendirmeyi benimserken, sıfır yayımlı filolara geçiş Avrupa genelinde hızla artıyor. Bulut tabanlı filo yönetimi çözümümüzü otobüs OEM önderi IVECO BUS ile birlikte kullanıma sunmak, Avrupa’da filo elektriklendirmesine yönelik ortak kararlılığımızı gösteriyor ve birlikte, elektrikli araçlara geçiş yapan filolar için entegre çözümler sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz