IVECO BUS, Paris’ten 409 adetlik rekor doğal gazlı otobüs siparişi aldı

0
2802
ivecobus_Urbanway-NP
IVECO Urbanway Natural Power

IVECO BUS, Paris Taşımacılık Otoritesi Ile-de-France Mobilités’ye 409 adet Urbanway Natural Power (NP) teslim etmek üzere rekor bir sipariş aldı. Otobüsler, Paris Bölgesi’nin içini ve dış banliyölerini kapsayan toplu taşımacılık ağında kullanılacak ve kentin dizelsiz taşımacılık ağı geliştirme planında önemli bir rol oynayacak. 

Nantes’da gerçekleştirilen Ulusal Toplu Taşımacılık Fuarı’nda açıklanan bu önemli sipariş, bir CNH Industrial N.V. markası olan IVECO BUS, Ile-de-France Mobilités ve CATP (Fransa Toplu Taşımacılık Merkezi Satınalma Ofisi) arasındaki işbirliğinin bir sonucu.

IVECO BUS, biyogaz ile çalışan araçları 2020 ve 2021 yılları arasında teslim edecek. Urbanway NP, 400 kilometreye kadar menzile sahip ve bu sayede Büyük Paris bölgesinin toplu taşımacılık ağı ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor.

Geri dönüştürülmüş organik çöpten elde edilen biyometan kullanan Urbanway NP, önemli çevresel faydalar, gürültü azalımı ve iyileştirilmiş hava kalitesi sunuyor. İnce parçacık yayımları neredeyse sıfıra düşerken, NOx yayımları ise üçte birden fazla oranda azalıyor. Urbanway’in doğal gaz motoru gürültü seviyesini yüzde 50 azaltarak sürücüler, yolcular ve kentte yaşayanlar için seyahat şartlarını iyileştiriyor.

Bu teknolojinin kullanımı bugünün ve geleceğin hareketlilik zorluklarına bir yanıt. Hava kalitesi ve iklim koruması performanstan ödün verilmeden elde edilen faydalardan sadece ikisi. 25 yıldır doğal gazlı araçlarda Avrupa önderi olan IVECO markası, bu önemli siparişle tekerden tekere oturmuş, temiz ve sürdürülebilir çözüm sağlayan seçenek tahrikli teknolojilerdeki önderliğini daha da pekiştirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here