Wielton, Doğuş Otomotiv güvencesi ile Türkiye pazarına giriyor

0
383
Wielton
Wielton, Doğuş Otomotiv güvencesi ile Türkiye pazarına giriyor.
Renault Trucks


Doğuş Otomotiv, Polonya merkezli Wielton markası ile römork ve yarı römork ürünlerinin Türkiye’deki satış ve servis hizmetleri için niyet mektubu imzaladı.

İstanbul’da gerçekleşen imza törenine Doğuş Otomotiv İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı Emir Ali Bilaloğlu, Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel, Wielton CEO’su Mariusz Golec, Yönetim Kurulu Üyesi Andrzej Mowczan ile Wielton İhracat Direktörü Jacek Stokowski katıldı.

Avrupa’nın en büyük üçüncü yarı römork üreticisi Wielton, Avrupa’nın ve dünyanın çeşitli ülkelerinde pazar lideri olup, aynı zamanda dünyada sektöründeki ilk on üretici arasında yer alıyor. Wielton’ın ürün portföyünde tenteli treyler, damper treyler, kapalı kasa treyler, lowbed treyler, rijit kasalar ve konteyner taşıyıcı treyler gibi ürün çeşitleri bulunuyor. İlk etapta 2023 yılı Aralık ayı itibarıyla Türkiye pazarında tenteli treyler ürününün satışı planlanıyor.

Wielton ürünleri Avrupa, Asya ve Afrika olmak üzere toplam 35 ülkede satılıyor. Wielton Group bünyesinde üretim sürecini optimize eden ve en son teknolojileri tanıtan 300 mühendis ile birlikte 3 binden fazla kişinin istihdam edildiği belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz