IVECO BUS, 2023’te Consip aracılığıyla 1.000’den fazla yeni otobüs ile İtalya’da toplu taşımayı destekleyecek

0
1405
IVECO_BUS_E-WAY
IVECO BUS E-WAY
Renault Trucks

Iveco Group N.V.‘nin (MI: IVG) kentiçi, kentlerarası ve turizm otobüsü markası IVECO BUS, elektrikli E-WAY otobüsü ile İtalyan kamu yönetiminin merkezi satın alma organı Consip‘in açtığı ihalede önemli miktarda pay almaya hak kazandı. Toplu taşıma şirketleri, bu pay kapsamındaki 925 araçtan önümüzdeki iki yıl içinde belirlenmiş bir azami tahsis (mevcut koşullarda %40) sipariş edebilecek.

IVECO BUS‘ın şu anda portföyünde, daha önce kazandığı ihalelere göre Consip aracılığıyla yaklaşık 900 otobüs tedarik etmek için anlaşmaları bulunuyor. Sadece 2023’te bin otobüsü geçmesi beklenen toplam sipariş için yukarıda bahsedilen elektrikli araçlar, önceden var olan bu anlaşmalara eklenecek. Consip aracılığıyla halihazırda araç siparişi vermiş olan İtalyan operatörler arasında IVECO BUS, Abruzzo bölgesinin önder toplu taşıma şirketi olan TUA – Società Unica Abruzzese di Trasporto’ya 100 adet doğal gazla çalışan Crossway otobüs ve Molise bölgesine 68 adedi doğal gazla çalışan Crossway otobüs olmak üzere 203 araç tedarik edecek.

IVECO_BUS_Crossway_CNG
IVECO BUS Crossway CNG

TUA’ya (Abruzzo) teslim edilecek E-WAY elektrikli otobüsler ve Crossway‘ler, sıfır ve düşük yayımlı otobüslerin üretimine ayrılmış olan ve 18 Nisan tarihinde açılışı yapılacak olan Foggia’daki yeni IVECO BUS fabrikasının montaj hatlarında tamamlanacak.

Iveco Group Otobüs İş Birimi Başkanı Domenico Nucera, konuyla ilgili olarak “Haziran 2022’de, güçlü ticari arzımıza ve İtalyan pazarının potansiyeline güvenerek İtalya’daki otobüs üretimimizi yeniden başlatma kararımızı duyurduk. Bu başarılar bizi haklı çıkarıyor ve ülkede mobilitenin sürdürülebilir gelişimine gururla katkıda bulunarak bu yolda devam etmemiz için bizi cesaretlendiriyor.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here