IVECO, 8. Gasnam Kongresi’nde doğal gaz ve taşımacılıkta alternatif çekiş için vizyonunu sundu

0
28
IVECO-S-WAY-NP-01
IVECO; sektör temsilcileri ve gazetecilerin İspanya ve Avrupa’daki doğal gaz ve yenilenebilir gaz durumunu ele aldıkları “Yeşil Gaz Mobilite Zirvesi”, 8. Gasnam Kongresi'nde yer aldı.

IVECO; sektör temsilcileri ve gazetecilerin İspanya ve Avrupa’daki doğal gaz ve yenilenebilir gaz durumunu ele aldıkları “Yeşil Gaz Mobilite Zirvesi”, 8. Gasnam Kongresi’nde yer aldı. Gasnam, İspanya ve Portekiz’de kara ve deniz taşımacılığında doğal gaz ile yenilenebilir gaz (Biyo-metan ve hidrojen) kullanımını teşvik eden bir kurum ve şu anda enerji, otomotiv, mühendislik, tedarik, taşımacılık firmaları başta olmak üzere farklı sektörlerden 135 üyesi bulunuyor.

21, 22 ve 23 Eylül’de sanal olarak gerçekleşen etkinliğe 20’den fazla kurum ve kişi katıldı ve alternatif yakıt seçeneklerinin avantajları ile performansları analiz edildi.

Thomas-Hilse-02
IVECO Marka Başkanı Thomas Hilse, açıklamasında IVECO’nun doğal gazla başlayıp LNG, hidrojen ve Biyo-LNG ile karbon nötr olma yolunda ilerlediğinin altını çizdi.

Doğal gaz teknolojisinin öncülerinden, 35 binden fazla doğal gazlı araç satan ve tüm ürün yelpazesinde doğalgazlı araçları olan IVECO da etkinliğin önemli katılımcılarındandı.

Etkinlikte IVECO Marka Başkanı Thomas Hilse, sürdürülebilir karayolu taşımacılığı için IVECO’nun gelecek vizyonunu anlattı. Hilse, şunları söyledi: “Sıfır yayım hedefi, müşterinin misyon ve uygulamalarına göre farklı teknolojilerle erişeceğimiz bir hedef. Herkese uyacak tek bir çözüm yok. IVECO’nun karbon nötr hedefi doğal gazla başladı, LNG, ardından hidrojen ve biyo-LNG ile devam etti: Yeşil mobilite için çok geniş seçeneklerimiz var.”

Ticarî ve Özel Araçlar Küresel Üretim Direktörü Ángel Rodríguez Lagunilla ise sürdürülebilirliğin IVECO’nun temel dayanağı olduğunu belirterek, IVECO’nun bunu doğal gaz teknolojisine olan bağlılığı ve tüm ürün yelpazelerinde doğal gazlı araçları olmasıyla gösterdiğini belirtti ve tüm bunlara da sürdürülebilir süreçlerle eriştiklerini söyledi.

Konferansın karayolu ve deniz taşımacılığında alternatif teknolojiler için referans noktası oluşturan ilk gününde IVECO Ürün Geliştirme ve Mühendislik Başkan Yardımcısı Pablo Cebrián, Hidrojenle Mobilite: Gittikçe Yaklaşan Gelecek” konulu panelde 2030’daki yayım azaltma hedefleri ile 2050’deki karbon nötr olma hedeflerine ulaşmak için mevcut ve geliştirilen tüm teknolojilere ihtiyaç olduğunu belirterek hidrojenin uzun mesafe taşımacılıkta en iyi gelecek alternatifi olduğunu ve önümüzdeki beş yılda bunu mümkün kılacak teknolojilerin muazzam bir hızla yükseleceğini söyledi.

IVECO_Gasnam2020_PR-01
IVECO S-WAY NP 460, 460 beygirlik motoruyla pazarda 1,600 kilometre menzil sunan tek araç konumunda.

IVECO, karayolu taşımacılığında doğal gazın kullanımını aktif biçimde teşvik ediyor

Doğalgazın karayolu taşımacılığında kullanımı ve geliştirilmesinde öncü olan IVECO, enerji dengesi, performans ve azalan yayımlar sayesinde karayolu taşımacılığında tek gerçek ve mevcut alternatif olan bu sürdürülebilir yakıta kendini adadı. Gazın depolanması, kullanılabilirliği, güvenliği ve düşük maliyeti, görevleri ne olursa olsun karayolu taşımacılığı için doğal gazı güvenli bir çözüm hâline getiriyor.

Dünya çapında 35 binden fazla doğal gazlı araç satışıyla IVECO, doğal gazlı ticarî araç teknolojisinde mutlak dünya lideri konumunda. Marka, şu anda tüm ürün yelpazesinde doğal gazlı modeller sunan tek üretici. Bu modeller 136 ilâ 460 beygirlik üç farklı motor ailesi içermekte olup araçların tonajı 3,5 ilâ 40 ton arasında bulunuyor. Bu araçlardan biri de 460 beygirlik motoruyla pazarda 1,600 kilometre menzil sunan tek araç IVECO S-WAY NP 460.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here