ITT Lojistik, ADR’li taşımacılık için yine Renault Trucks’ı seçti

0
3033
Renault Trucks

Türkiye içinde ve Avrupa, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, Balkanlar ve Ortadoğu’ya sıvı kimyasal, tehlikeli madde ve sıvı gıda taşımacılığı yapan ITT Lojistik, tamamı ADR’li çekicilerden oluşan araç filosunu yenilemek ve genişletmek amacıyla filosuna 9 adet daha Renault Trucks T460 çekici kattı. Yeni teslim aldığı retarderli 9 adet T460 4×2 çekici ile ITT Lojistik filosunda bulunan Renault Trucks araç sayısı 35’e ulaştı.

ITT Lojistik’in yeni araçları Renault Trucks bayisi Koçaslanlar Otomotiv’in İstanbul Orhanlı Şubesi’nde düzenlenen bir törenle teslim edildi. Törene ITT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, Genel Müdür Didem Öztanık, Renault Trucks Pazarlama Direktörü Şebnem Uygurtürk ve Koçaslanlar Otomotiv Orhanlı Şube Müdürü Erdoğan Seymen katıldı.

Koçaslanlar Otomotiv Orhanlı Şube Müdürü Erdoğan Seymen, günün anısı nedeniyle ITT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık ve Genel Müdür Didem Öztanık’a bir plaket ve çekici maketi sundu.

Renault Trucks’ın kalitesinden, yakıt tüketiminden, ikinci el değerinden, konforundan ve satış sonrası hizmetlerinden memnunuz

ITT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, neden Renault Trucks çekicileri tercih ettiklerini şöyle açıkladı: “2012 yılından bu yana Renault Trucks çekicileri kullanıyoruz. Araçlar son derece kaliteli. Her türlü taşımacılık işinde yakıt tüketimi, en önemli maliyet kalemidir. Aslında yakıt tüketiminde tasarruf sağlayan bir aracın teknik özelliklerinin de gelişmiş olduğunu düşünüyoruz. ITT lojistik olarak filomuzun aynı özelliklere sahip diğer araçlarıyla kıyasladığımızda Renault Trucks çekicilerimizde en az 2 puanlık bir yakıt tasarrufu gözlemliyoruz. Dolayısıyla yakıt anlamında önemli bir tasarruf sağlıyoruz. Sürücülerimiz araçların konforundan memnunlar. ADR’li taşımacılıkta filo donanımı daha da önem taşıyor. Yüksek performanslı araçlar ile yükümüzü güvenle taşıyoruz. Araçlarımızı yenilerken eski araçlarımızın ikinci el değerleri tabi ki yatırım maliyetlerimizi etkiliyor. Bu nedenle Renault Trucks araçlarımızın yüksek ikinci el değeri, filomuzu yenilerken maliyetlerimize katkı sağlıyor. Bakım-onarım konusunda ise hem yurtiçi hem yurtdışındaki geniş ve donanımlı servis ağı sayesinde sorunsuz ve zaman kaybetmeden yolumuza devam ediyoruz. Servis olarak Koçaslanlar Otomotiv’den oldukça memnunuz. Aramızda artık bir gönül bağı oluştu diyebilirim.

2019 yatırımlarını 2018’e çektik

Mayıs ayında 12 adet Renault Trucks çekici yatırımı yaptıklarını ve 9 adetlik bu yatırımı 2019 yılında yapmayı planladıklarını; ancak hem ekonomiye katkı sağlamak adına hem de Renault Trucks’ın düzenlediği kampanyadaki avantajlı fırsatlardan yararlanmak amacıyla yatırımı 2018 yılına çektiklerini kaydeden Tekin Öztanık, 2018 yılında TL temelinde yüzde 35, döviz temelinde ise yüzde 10 civarında büyüyeceklerini açıkladı. Önemli olanın filodaki araç sayısı değil; katiteli ve doğru iş yapmak, doğru yatırım yapmak olduğunu dile getiren Tekin Öztanık, Türkiye’de filosunda en çok sayıda ADR’li çekici ve treyler bulunan firma olduklarının altını çizdi.

Avrupa’nın en iyi konteyner yıkama tesislerinden birini açacağız

Hiçbir kredi kullanmadan öz sermayeleri ile yaptıkları 3 milyon Euro’nun üzerindeki yatırımla sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en iyi tank konteyner ve konteyner temizleme tesisini Diloavası bölgesinde 2019 yılının şubat ayında açacaklarını kaydeden Tekin Öztanık, bu konuda şunları söyledi: “Şu anda Türkiye’de bu hizmeti veren 10 firma var; ancak bunların içinde üç tanesi uluslararası sertifika verebiliyor. Biz lisansımızı yeni yönetmeliğe göre aldık. Biz Avrupa’nın en iyi tesislerinden birini kurmak için yola çıktık ve bu konuda oldukça iddialıyız. Biz işimizi doğru ve güzel bir şekilde yaparak para kazanmak istiyoruz. Şu anda mevcut birçok tesiste aynı hatlarda hem kimyasal tank hem de gıda tankı yıkanıyor. Bu uluslararası sertifikalandırmada kabul görmüyor. Çünkü aynı hatta ikisini yıkayamazsınız. Biz tamamen ayrı hatlar oluşturduk. Son derece çevreye duyarlı ve laboratuvar gibi bir tesis kuruyoruz. Normalde yıkama kanalları beton ile kaplanır. Ama beton sızdırma yapabilir ve çevreye zarar verebilir. Biz bu kanalları sıfır sızdırmazlık için CTP dediğimiz özel bir malzeme ile kaplıyoruz.

2018 yılı hedeflerimizin hepsini gerçekleştirdik

Yaklaşık 50 milyon TL civarında yatırım yaptıkları 2018 yılında tüm hedeflerini gerçekleştirdiklerini, hem şirket yapısında değişimler ve gelişimler gerçekleştirdiklerini hem de yeni yatırımlar yaparak 2019 yılı için farklı projelere başladıklarını ifade eden ITT Lojistik Genel Müdür Didem Öztanık, vizyonlarını ve şirket politikalarını değiştirdiklerini, çekicilerini ve treylerlerini yenilediklerini, teknolojiyi daha çok hayatlarına sokmaya başladıklarını, araçları ve sürücüleri takip etmek için yenilikçi bir yapılanma başlattıklarını, portföylerine yeni müşteriler eklediklerini, ihracatlarını artırdıklarını, ayda 100’e yakın yurtdışı taşıması gerçekleştirdiklerini ve filolarının yüzde 15’ini yurtdışı taşımalara tahsis ettiklerini dile getirdi. Şu sıralarda ithalat da yapmaya başladıklarını kaydeden Didem Öztanık, giden tankları tekrar doldurarak Türkiye’ye döndüklerini ve hiçbir araçlarının Türkiye’ye boş olarak giriş yapmadığını söyledi.

Müşterilerimizin toplam sahip olma maliyetini gözetiyoruz

Mayıs 2018’de ITT Lojistik’e 12 adet Renault Trucks T çekici teslim  ettiklerini kaydeden Koçaslanlar Otomotiv Orhanlı Şube Müdürü Erdoğan Seymen, “ITT Lojistik, birçok farklı konuda memnuniyetleri sebebiyle filosunu Renault Trucks çekiciler ile geliştirmeye devam ediyor. Zaten araçlar, ITT Lojistik’in deneyimleri ile tekrar tercih ediliyor. Bizler de Renault Trucks ekibi olarak satış sonrası hizmetlerde memnuniyetlerini artırmak üzere destek oluyoruz. ITT Lojistik, her zaman bakımlarını ekibimizle organize ederek araçlarının ilk günkü performansını korumayı başarıyor. Biz de ihtiyaç duydukları her an en hızlı ve en ideal bakım – onarım hizmetlerini sunarak memnuniyetlerini artırmayı hedefliyoruz. Renault Trucks ve Koçaslanlar Otomotiv olarak en büyük görevimiz, müşterilerimizin toplam sahip olma maliyetlerini gözetmek. ITT Lojistik’in de bu durumdan memnun olarak yine Renault Trucks çekicileri tercih ettiklerine inanıyoruz.”dedi.

ITT Lojistik, her zaman yeni araç alımlarında Renault Trucks’ın sunduğu finans hizmetlerinden faydalanıyor. Bu araç alımında da finans hizmetlerinden ve Renault Trucks’ın 31 Aralık’a kadar sürecek 0 faiz kampanyasından faydalanan ITT Lojistik, ÖTV muafiyeti ve KDV indirimi avantajlarını da kullanarak kârlı bir araç alımına imza attı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz