Iğdır-Doğubayazıt Çalışma Grubu gerçekleştirildi

0
10
UND
Iğdır-Doğubayazıt Çalışma Grubu 30.04.2024 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Iğdır-Doğubayazıt Çalışma Grubu 30.04.2024 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Toplantıda, ilk gündem, UND Gürbulak Temsilcisi Ersin Şimşek’in Çalışma Grubu üyeleri ile tanışması idi.

Çalışma Grubu, bir sonraki Çalışma Grubu toplantısının, fiziki olarak Iğdır veya Gürbulak’ta gerçekleştirilmesine karar verdi.

Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı olarak Ömer Karahan seçildi, UND Çalışma Grubu prosedürlerine göre mevcut Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı Sinan Rehber, Çalışma Grubu Başkanlığı’na atandı.

İran-Nahcivan Akaryakıt Fiyat Farkı sorunu konusunda Çalışma Grubu İran tarafınca büyük mağduriyet yaratan uygulamaya karşı, mütekabiliyetin bir an önce başlaması yönünde sektör talebinin bir kez daha iletilmesine karar verildi.

Dilucu gümrük sahasında taşımacılarımızca yaşanan sorunlar sebebiyle, Çalışma Grubu temsilcileri ve davet edilecek Resmi Heyetler ile toplantı gerçekleştirilmesine kadar verildi.

Türkiye-İran sınır kapısında, Türk ve İran Dernekleri ile bir toplantı düzenlenmesi de alınan kararlardan bir diğeri idi.

UND, Çalışma Grubu eski Başkanı Ömer Karahan’a, Başkanlık döneminde yoğun çabaları ve katkıları sebebiyle teşekkür ederken, yeni Çalışma Grubu Başkanı Sinan Rehber ve görevine başlayan UND Gürbulak Temsilcisi Ersin Şimşek’e başarılar diledi.

Toplantıya UND Yönetim Kurulu Üyesi Mutluhan Akan (Mutlular Transport), Sinan Rehber (Tasa Grup), Ömer Karahan (Karahan Lojistik), Hüseyin Göğçe (Musaoğulları), Yaşar Akarsu (Serhat Uluslararası Nakliyat), UND Gürbulak Temsilcisi Ersin Şimşek, UND Kalite Sorumlusu Vildan Koçyiğit, UND İzmir Temsilcisi Mahmut Yiğit ve UND İcra Kurulu Üyesi Alpdoğan Kahraman katılım sağladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz