İDO, ‘Yılın Lojistik Dostu Kurumu’ seçildi

0
1432

Bu yıl ikinci kez düzenlenen Ekonomi ve Lojistik Zirvesi kapsamında düzenlenen Yılın Lojistikte Başarı Ödülleri’nde İDO, Ro-Ro hattıyla ‘Yılın Lojistik Dostu Kurumu’ seçildi. Lojistikte Başarı Ödülleri, sektör içinden yaklaşık beş bin kişinin oyuyla belirleniyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Ekonomi ve Lojistik Zirvesi, ‘Rekabetçi Ekonomi için Güçlü Lojistik’ sloganı altında Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleştirildi. Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığı temsilcilerinin yanı sıra kamu, reel sektör ve lojistik sektörü temsilcilerinin de katıldığı zirvenin galasında ‘Yılın Lojistikte Başarı Ödülleri’ dağıtıldı. Lojistik sektörünün önemli isimlerini bir araya getiren gecede 14 kategoride verilen ödüller sahiplerini buldu.

Enerjiden tekstile, kimyadan otomotive, gıdadan inşaata farklı sektörler ile lojistik ve taşımacılık sektörü yetkilisi yaklaşık sekiz bin kişinin oylarıyla sahipleri belirlenen Başarı Ödülleri’nde İDO, ‘Yılın Lojistik Dostu Kurumu’ ödülünü aldı. Ambarlı Ro-Ro hattı ile ödüle layık görülen İDO adına Kurumsal Satış Müdürü Özgür Topuz, ödülünü Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli’nin elinden aldı.

Özgür Topuz, ödül almaktan İDO adına gurur duyduğunu belirterek, şöyle konuştu: “İDO, 16 Kasım 2015 tarihinden itibaren Topçular-Ambarlı-Topçular Ro-Ro hattı ile lojistik sektörüne çevreci ve daha az maliyetli bir hizmet sunmaktadır. Bu sayede lojistik sektörü, daha ekonomik ve trafik sıkıntısı içinde olmadan İstanbul’u 3.5 saatte aşabiliyor.  Ayrıca gemi içinde ücretsiz yemek ve çay ikramıyla uzun yol yapmış olan şoförler dinlenme imkanı da bulabiliyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz