Has Ceran Lojistik, Goodyear KMAX EXTREME serisini seçti

0
1263
goodyear_KMAX_Extreme
Has Ceran Lojistik, Goodyear’ın ısıya dayanıklı ve yakıt tasarrufu sağlayan ticari lastik serisi olan KMAX EXTREME’i tercih etti.

1980 yılında kurulan ve İç Anadolu ve Marmara bölgesinde nakliye sektöründe etkinlikte bulunan Has Ceran Lojistik, Goodyear’ın ısıya dayanıklı ve yakıt tasarrufu sağlayan ticari lastik serisi olan KMAX EXTREME’i tercih etti.

30 araçlık TIR filosu ile yurtiçi uzun mesafe hizmet veren Has Ceran Lojistik, şubat ayında Goodyear’ın 315/80R22,5 ebadındaki yeni desene sahip lastiklerini deneyimledi. Firma, Goodyear’ın 315/80R22,5 KMAX S EXTREME ve KMAX D EXTREME lastik serisinin, güvenlik ve yol tutuş gibi temel özelliklerinden taviz vermeden pazardaki benzer ürünlere göre ortalamada 1.5lt/100 km yakıt tasarrufu yaptığını ölçümledi.

Saban_Gungor_Goodyar_Ticari_Lastikler_Direktoru_
Goodyear Türkiye Ticari Lastikler Satış Direktörü Şaban Güngör

Has Ceran Lojistik Genel Müdürü Abdurrahman Ceran, “Şubat ayından bu yana Goodyear ile çalışıyoruz. Goodyear, hem ürün kalitesi ve performansı hem de satış sonrası hizmeti ile bizim için önemli bir iş ortağı haline geldi. Goodyear’ın bize verdiği destek ile önümüzdeki dönemde işbirliğimiz daha da pekişecek. Goodyear markalı lastikleri tercih etmemizin en önemli nedenlerinden biri ürünlerin çalışma koşullarımıza uygun yapı ve dayanıklılığa sahip olması, ayrıca yakıt tasarrufu performansı olarak da ihtiyaçlarımızı yüksek verimli olarak karşılaması.” dedi.

goodyear_Kmax_D_extreme_3_4
Goodyear KMAX D EXTREME

Goodyear Türkiye Ticari Lastikler Satış Direktörü Şaban Güngör de konuyla ilgili olarak “Akaryakıt bir filonun en büyük gideri. Biz Goodyear olarak kendimizi lastik üreticisi olarak değil mobilite çözümleri sağlayıcısı olarak görüyoruz ve filoların en büyük sorunu olarak gördüğümüz akaryakıt giderlerini düşürmeye odaklanıyoruz. Bu kapsamda ilk olarak akaryakıt tasarrufunu hedefleyen yeni ürünlerimizi pazara sunduk. Has Ceran Nakliyat’ta elde ettiğimiz 100 kilometrede 1,5 litrelik tasarruf ile doğru yolda olduğumuzu görüyoruz. Lastiklerimize ek olarak pazara Proactive Solutions dediğimiz benzersiz teknolojiler ve çözümleri sunduk. Avrupa’da Proactive Solutions kullanan filolarda akaryakıt tüketiminde yüzde 1,2’ye varan bir tasarrufu yakalandı. Şimdi de bu teknolojileri Türkiye’de hayata geçirip maliyet baskısını en çok yaşayan ülkemiz filolarının bu çözümlerden faydalanmasını hedefliyoruz.” diye konuştu.

goodyear_Kmax_S_extreme_315_80R22.5_3_4
Goodyear KMAX S EXTREME

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here