Hafif kamyon FUSO Canter, 60. yılını kutluyor

0
1602
fuso-60-01
FUSO Canter'in ilk modeli 1963'te Japonya'da piyasaya sürüldü. Sunumundan bu yana dünya çapında 4,5 milyondan fazla FUSO Canter üretildi.
Renault Trucks

Daimler Truck‘ın Japon iştiraki ve Asya’nın önde gelen ticari araç üreticilerinden biri olan FUSO, Canter hafif kamyonunun 60. yılını kutluyor. 1963’te piyasaya sürülmesinden bu yana, dünya çapında 4,5 milyondan fazla FUSO Canter üretildi.

Birinci nesil Canter, Japon pazarına Mart 1963’te T720 burunsuz kabin tipi model olarak girdi ve başarılı sürüş performansı ve ekonomisi nedeniyle sınıfının en iyisi olarak büyük beğeni topladı. İlk nesilden beri FUSO, müşterilerin ve toplumun taleplerine uygun olarak aracı sürekli olarak geliştirdi. Canter, sürüş performansı ve konforunun yanı sıra sürekli motor iyileştirmeleri sayesinde on yıllar boyunca yüksek düzeyde yakıt verimliliği ve çevre dostluğu sundu.

1963-T720
1963 T720

Gelişmiş güvenlik teknolojilerinin geliştirilmesi yoluyla FUSO, Canter’ı sürücüler ve yoldaki diğer kişiler için güvenli ve güvenilir bir kamyon haline getirmeye çalıştı. Canter’ın tasarımı da sürücülerin ihtiyaçlarına ve değişen zamanın ruhuna uyacak şekilde geliştirildi. Canter, yıllar içinde sektörde kendi kimliğini oluşturmayı başardı: her yerdeki sürücüler ve işletmeler için güvenli, konforlu ve çevre dostu bir yol arkadaşı.

1960’ların başlarında, FUSO, Canter’in satışlarını çeşitli uluslararası pazarlara genişletti ve dünya çapında önemli pazarlarda hafif kamyon segmentinde sürekli bir önder haline geldi. FUSO’nun ilk denizaşırı pazarlarından biri olan Endonezya’da Canter, son 48 yılda hafif kamyon segmentinde en yüksek pazar payını korudu. Şu anda, FUSO Canter yerel olarak on iki pazardaki CKD (tamamıyla demonte) olarak fabrikalarda üretiliyor. Bugün, Canter dünya çapında 70’ten fazla ülkede satılıyor.

1993-Canter
1993 Canter

2017 yılında FUSO, hafif ticari araç segmentinde Japonya’nın ilk seri üretim elektrikli kamyonu eCanter‘ı piyasaya sürdü. Halefi olan tamamen yeniden tasarlanan Yeni Nesil tamamen elektrikli kamyon modeli 2022’de tanıtıldı. Yeni Nesil eCanter, 2023 yılında Kawasaki Japonya ve Tramagal Portekiz’deki FUSO fabrikalarında seri üretime girecek.

Fuso-ecanter
Yeni Nesil eCanter

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz