Goodyear, hareketlilik çalışmasını önder araştırma merkeziyle genişletiyor

0
1108

Goodyear, hareketlilik çalışmalarını daha da ileriye taşımak üzere Mcity Test Tesisi’nde elektrikli ve özerk (otonom) araçlarla testler gerçekleştirecek ve bu testler kapsamında akıllı lastiklerini ve duyargaların kullanımını daha da geliştirecek.

The Goodyear Tire & Rubber Company, dünya çapındaki inovasyon ağını, bağlı ve otomatik araçları ve bu araç teknolojilerini geliştirmek üzere Michigan Üniversitesi tarafından yönetilen bir kamu-özel sektör ortaklığı olan Mcity‘yi de kapsayacak şekilde genişletiyor.

Goodyear, Mcity Test Tesisi’nde, elektrikli ve özerk (otonom) araçlarla testler gerçekleştirecek ve bu testler kapsamında akıllı lastiklerini ve duyargaların kullanımını daha da geliştirecek ve lastiklerin yol, araçlar ve en nihayetinde tüketicilerle bağlantısını yönetmedeki rolünü genişletecek.

Goodyear Baş Teknoloji Sorumlusu Chris Helsel, “Lastikleri kapsayan ve çoğu kez lastiklerin de ötesinde, hareketlilik çözümleri üretmek için, özerk araçlar ve sürüş/araç paylaşımlı filoların geleceğini şekillendirmek adına kilit oyuncularla birlikte çalışıyoruz. Mcity’deki faaliyet, bu amaca yönelik hızımızı artıracak.” diye konuştu.

Mcity Test Tesisi, bağlantılı ve özerk araçların ve bu araç teknolojilerinin simüle edilmiş şehiriçi ve şehirdışı sürüş ortamlarında test edilmesine yönelik özel olarak inşa edilmiş bir deneme sahası. Goodyear, bu test tesisinde araştırmaya katılan tek lastik şirketi. Goodyear, otomotiv üreticileri ve tedarikçileri, çip ve donanım üreticileri, sigorta sağlayıcı şirketler ve gelişmiş modelleme, büyük veri toplama, akıllı ulaşım sistemleri gibi teknolojilerle uğraşan şirketler de dahil olmak üzere, Mcity ile çalışan yaklaşık 60 şirketin arasında yer alıyor.

Mcity Direktörü Huei Peng, “Goodyear gibi sektör önderi, itibarlı bir firmanın da ileri görüşlü ortaklarımızdan oluşan ve giderek büyüyen ekibimize katılmasından dolayı memnunuz.” dedi.

Michican Üniversitesi Makine Mühendisliği Profesörü Roger L. McCarthy ise “Gelecekteki hareketlilik biçimlerini test edip planlarken dahi, lastiklerin ulaşım biçimlerinin gelişimindeki kritik rolünü kabul ediyoruz.” dedi.

Goodyear için Mcity, dünyanın her yerinden yenilik merkezleri, geliştirme merkezleri ve lastik deneme sahalarını kapsayan şirketin küresel innovasyon ağının bir uzantısı. Bu ağ, aynı zamanda çok sayıda müşteri, tedarikçi, hükümet ve üniversite ile açık innovasyon ortaklıklarını da kapsıyor.

Chris Helsel, “Silikon Vadisi’ndeki varlığımız Goodyear‘ın geleceğin hareketliliğine yönelik ilerleyen çalışmalarını daha da hızlandırdığı gibi; Mcity‘deki diğer paydaşlarla işbirliği, lastik elektroniği ve bilgi sistemleri alanında, genel araç performansı, güvenliği ve tüketici deneyimini artıran çözümler geliştirmeye yönelik potansiyel faydalar sunacak.” dedi.

Tesis, yaklaşık 64 dönüm yol ve trafik altyapısı ile yenilikçi, dünyanın önde gelen bağlantılı ve otomatik test alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Erken evre araştırmalar; Mcity Test Tesisi’nin son teknoloji ürünü, gerçek dünya ortamında yapılan testler ve yeni teknolojileri daha ileri düzeyde kanıtlamaya yönelik araç üstü uygulamalarını birleştiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz