Glokal, DAF çekici teslimatlarına devam ediyor

1
2256

Suzuki ve Piaggio Vespa ile otomotiv, motosiklet ve deniz motorları sektöründe ivme kazanan Doğan Holding, ağır vasıta pazarında da Glokal ile büyümesini sürdürüyor.

Lojistik alanında büyümesini sürdüren Bulung Lojistik firmasına Glokal Orhanlı tesisinde 15 adet DAF XF LD 480 4×2 çekici teslimatı gerçekleştirildi. Aynı gün filosunda bulunan 32 adet aracın tamamı DAF markasından oluşan Koçaslan Taşımacılık firmasına da 6 adet DAF XF LD 460 4×2 çekici Glokal İkitelli tesisinde düzenlenen bir törenle teslim edildi.

İkitelli Glokal tesislerinde Koçaslan Taşımacılık’a teslim edilen DAF XF LD 460 4×2 çekiciler

Glokal Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Murahhas Aza ve Genel Müdürü Ümit Karaarslan son iki yıldır özellikle lojistik sektöründe yaşanmakta olan daralmaya rağmen 2018’de projelerin artmasıyla beraber Türkiye’de ağır ticari taşıt pazarının da gelişmesine paralel olarak Glokal A.Ş.’nin de büyümesini sürdüreceğini ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ekim 2016’da resmi olarak faaliyete geçtik. Biz ilk önce Anadolu yakasında Orhanlı-Tuzla mevkiinde yaklaşık bin 800 metrekare alanda satış ve servis hizmetine başladık. Ayrıca Glokal  A.Ş. olarak İstanbul Koşuyolu’nda bulunan merkezimizde de satış hizmeti vermeye devam ediyoruz. Avrupa yakasında İkitelli lokasyonunda DAF marka çekici ve kamyon modelleri için 3 bin 300 metrekare alanda hizmete başladık. Diğer illerde de, başta Güney Anadolu olmak üzere gelişimimizi sürdürmeyi planlıyoruz. 2018’e kadar yüzde 6 olmasını hedeflediğimiz pazar payımızı, 2019 yılında yüzde 10 seviyelerine çıkarmayı hedefliyoruz . İyi eğitimli personel ve nitelikli çözümler kadar iyi, güçlü ve nitelikli bir ürün de mutlak başarı için şart. DAF ailesinin yeni üyeleri CF ve XF bünyesinde barındırdığı teknoloji ve yeniliklerle daha fazla verimlilik ve daha fazla sürüş konforu sunuyor. Yüzde 7’ye varan yakıt ekonomisi küçümsenemeyecek kadar önemli bir değer. Sadece sunmuş olduğu yakıt ekonomisiyle araç sahibinin yüzünü güldürmekle kalmayan yeni CF ve XF aynı zamanda sunmuş olduğu konfor seviyesiyle şoförün de yüzünü güldürüyor. Bulung Lojistik ve Koçaslan Taşımacılık gibi sektörün önemli isimlerinin markamızı tercih etmelerinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Müşteri memnuniyetimizin sürekliliğini sağlamak için özellikle satış sonrası hizmetlere ayrı bir önem veriyoruz.”

Bulung Lojistik yetkilileri, 15 adet DAF XF LD 480 4×2 çekiciyi Orhanlı Glokal tesisinde teslim aldı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz