3D DAF kamyon yapılandırıcısı ödüle aday gösterildi

2
557

DAF Trucks NV, müşterilerin ideal kamyonlarını çevrimiçi olarak tasarlamalarına olanak veren 3D DAF kamyon yapılandırıcısı için Computable Awards 2018’e “Yılın dijital inovasyonu” kategorisinde aday gösterildi.

Computable Awards, Avrupa’daki en etkili ICT ödülleri arasında ve son yıllarda çığır açan yenilikler geliştireren şirketlere, projelere ve bireylere, bireysel kategori ödülleri veriyor.

3D DAF kamyon yapılandırıcısı, müşterilerin her belirli uygulama için gereksinimlerini en iyi karşılayan bir kamyonu çevrimiçi tasarlamalarını sağlıyor. Akla gelebilecek herhangi bir kamyon ve şasi seçeneklerini, akla gelebilecek her fabrika seçeneği de dahil olmak üzere çevrimiçi aracı kullanarak yapılandırılabiliyor. Buna ek olarak, 3D DAF kamyon yapılandırıcısı, müşterilerin egzoz gazı arıtma sistemi, yakıt tankları ve pil kutuları gibi bileşenlerin tam olarak düzenlenmesini görüntülemelerini sağlıyor.

Doğrudan kontrol

Yapılandırma sırasında sanal kamyon 360 derece döndürülebildiği için, şasi ve kabin varyantının, herhangi bir seçenek ile birlikte, istenen uygulama ve kabin gövdesi için ideal seçim olup olmadığını hemen kontrol etmek mümkün. Bu özellik, üstyapıcılar için özellikle seçilmiş bileşenlerin doğru şekilde takılıp takılmadığını görmelerine yardımcı olur. Tüm araç  özellikleri, doğrudan 3D DAF Truck Configurator‘dan üstyapıcı ile paylaşılabiliyor.

Ortaklarla işbirliği

3D DAF kamyon yapılandırıcısı DAF Trucks’ın ana ortağıyla yakın işbirliği içinde geliştirildi. Örneğin CAD kaynak dosyaları Siemens Teamcenter tarafından yönetildi. DAF tedarikçilerinden biri olan Kisters, bu kaynak dosyaları gerçeğe yakın görüntülere dönüştürürken, Valtech yapılandırıcının ön ucunu geliştirdi. Atos sistem entegrasyonundan sorumluydu, üstyapıcılar için özellikler eklemek için Incentro sanal gerçeklik uygulaması ISAAC tarafından geliştirilmiştir.

Computable Awards 2018 için adaylar

3D DAF kamyon yapılandırıcısı, müşterilerin araçlarını en son teknolojiyi kullanarak titiz gereksinimlerine göre tasarlamalarına yardımcı olan yenilikçi ve benzersiz bir yol sayesinde aday gösterildi. Bu yaklaşım, kamyon spesifikasyonlarının hazırlanmasından müşteriye teslimata kadar çevrimiçi süreci kolaylaştıran kamyon endüstrisinde bir ilk olarak tanımlanıyor.

Oylama

Computable Awards kazananları, uzmanlardan oluşan bir jüri yanı sıra kamu oyları tarafından belirleniyor. Computable Awards 2018 için halk oyu 7 Ekim tarihine kadar https://www2.computable.nl/computableawards/stem/ adresinden yapılabiliyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here