Gelişmiş Teledyne FLIR Prism Yapay Zeka Tespit ve Takip Yazılım Modeli, gömülü termal otomotiv algılama sistemlerine imkan tanıyor

0
275
PrismAI_23Release
2,3 milyondan fazla çok spektrumu bulunan, sahasında eğitimi olan ve doğrulanmış yeni kompakt Prism AI modeli, algı geliştirme performansını iyileştiriyor.
Renault Trucks

Teledyne Technologies Incorporated iştiraki olan Teledyne FLIR, gömülü sistemlerde basitleştirilmiş dağıtım için kompakt bir AI modeli içeren yeni bir Prism AI sürümünü piyasaya sürdü. Yeni sürüm ayrıca algılama sistemleri mühendislerinin gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS) ve otonom araç (AV) sistemlerine termal kameraları hızlı bir şekilde entegre etmelerini sağlayarak, nesne takip performansını önceki Prism AI sürümüne kıyasla yüzde 24’e kadar artırıyor.

Teledyne FLIR Ürün Yönetimi Yardımcı Başkanı Michael Walters, “Geliştirilmiş Prism AI yazılım modeli, gömülü sistem testi ve geliştirmesine imkan tanıyarak, algılama sistemleri mühendislerinin termal yeteneklerle her zamankinden dahada kolay ve etkili sistemler geliştirmelerini sağlıyor.” dedi. “Teledyne FLIR AI ekosistemi ve ekipmanları büyümeye devam ettikçe, entegratörlere hayat kurtaran termal özellikli ADAS veya AV için geliştirme maliyetlerini hızlı bir şekilde test etmek ve bunları azaltmak için eşi görülmemiş bir yol sunabileceğiz.

Otomotiv algılama sistemi geliştiricileri için tasarlanan Prism AI, yedi nesne algılama sınıfı, görünür ve termal görüntü birleştirme, gelişmiş termal görüntü işleme özellikleri, yeni gölge modu kayıt özellikleri, toplu veri alımı ve daha birçok işlevi sağlayan, işbirliğine dayalı bir ekosistem. Bu özellikler birlikte, özellikle geceleri ve zayıf görüş koşullarında yüksek yaya, hayvan ve araç algılama becerisi sağlayan otomotiv termal sensörlerinin entegrasyonunu basitleştiriyor.

Geliştiriciler, kurum içi geliştirme sırasında birincil algılama yazılımı veya referans yazılımı olarak Prism AI kullanabiliyor. Prism AI ekipmanları paketi, Teledyne FLIR Conservator veri yaşam döngüsü yönetimi yazılımının yanı sıra sektörün en büyük termal ve görünür eğitim veri seti ile basitleştirilmiş veri entegrasyonu sağlıyor. Prism AI ayrıca, geliştirme işlemini daha da basitleştiren termal kamera ile elektronik kontrol ünitesi arasında kimlik doğrulama dahil olmak üzere gerekli özellikleri kapsıyor. Teledyne FLIR teknik servis ekibinin uzman desteğiyle, akademiden otomotiv OEM’lerine kadar alanlardaki algılama sistemleri mühendisleri, bundan böyle termal özellikli ADAS ve AV sistemleri için eksiksiz bir ekosisteme sahip olacaklar.

Her türlü koşulda araç algısının iyileştirilmesi, rekor sayıdaki yaya ölümlerinin azaltılması için kritik öneme sahip bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde Valilikler Otoyol Güvenliği Kurumu’ndan alınan ön veriler, 2021’in ilk yarısında bir önceki yıla kıyasla yaya ölümlerinde yüzde 17’lik artış ve 2011’e göre yüzde 46’lık sıçrama ön görüyor. Termal olarak iyileştirilmiş ADAS ve AV sistemleri, kabul edilemez sayıdaki yaya ölümlerini azaltmada çok önemli bir rol oynayacak ve otomotiv OEM’lerinin geceleri ön kısım yaya çarpışmalarını önlemeyi içeren ve tarihi yaklaşmakta olan yasal test prosedürlerinin gereksinimlerini karşılamalarına yardımcı olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here