İsviçre Postası, 11 adet MAN eTGE‘yi teslim aldı

0
334
MAN_TGE_EOT_11-eTGE_Post-CH_02
Haziran ayının sonlarında İsviçre Postası, Bern kantonundaki Ostermundigen’deki deposunda 11 adet elektrikli MAN eTGE’yi teslim aldı.

11 adet MAN eTGE, Bern Kantonu’ndaki Ostermundigen İsviçre Ulusal Posta İdaresi’ne teslim edildi. Tamamen elektrikli vanlar sıfır yayımla üç yerleşkede paket teslim edecek. İsviçre Postası, elektrikli vanlara geçiş sürecinde MAN Taşımacılık Çözümleri’nin 360 derece danışmanlık hizmetlerinden faydalanıyor.

Haziran ayının sonunda İsviçre Postası’na teslim edilen 11 adet MAN eTGE Ostermundigen, Cenevre ve St. Gallen’de kullanılacak. Neredeyse tamamen sessiz çalışan vanlar, çevreyle dost bir şekilde paket teslim edecek. İsviçre Postası, İsviçre’de yeşil enerjiyi yenilenebilir kaynaklardan elde ettiği için 11 adet eTGE yılda 40 ton CO2 yayımını engelleyecek. Mektup dağıtımında zaten elektrikli araçlar kullanan İsviçre Postası, elektrikli araçların sunduğu avantajların bilincinde olarak özellikle büyük şehirlerde paket dağıtım işinde daha çok elektrikli araç kullanmayı planlıyor. 2023 yılı itibariyle İsviçre Postası, paket dağıtımı için 400 elektrikli araca ulaşmayı amaçlıyor.

Elektrikli tahriğin yanı sıra MAN Truck & Bus’ın kendi bünyesindeki elektrikli araçlara geçiş desteği uzmanı MAN Taşımacılık Çözümleri, elektrikli araçların kullanımı için İsviçre Postası’na kapsamlı bir danışmanlık sunuyor. Tüm araçlar için enerji ihtiyacı ve menzil yerel şartlara bağlı olarak belirleniyor. Her bir deponun yapısına göre uygun bir şarj ve altyapı kavramı tasarlanıyor ve optimize ediliyor.

MAN_TGE_EOT_11-eTGE_Post-CH_01
İsviçre Postası tarafından kullanılacak 11 adet MAN eTGE yılda 40 ton CO2 yayımını engelleyecek.

173 kilometreye kadar menzil (NEDC) ve yaklaşık bir tonluk yükleme sığasıyla eTGE son nokta lojistiği için uygun bir seçenek sunuyor. Akü sığası içten patlamalı motorlu araçlarla yapılan mevcut kentiçi taşımaların dörtte üçü için yeterli. MAN eTGE’nin gücü, aynı zamanda kendi değerini seri üretimde kanıtlamış modern parçalardan geliyor. L3H3 panel van, normal bir dingil aralığına (3,640 mm) ve yüksek tavana (araç yüksekliği: 2,590 mm, yük alanı yüksekliği: 1,861 mm) sahip.

Kentiçinde paket dağıtımı için kullanıldığında MAN eTGE’nin geniş standart donanımı sürücüler ve operatörler için kolaylık sunuyor. Arka görüş kamerası, dar alanlarda manevrayı kolaylaştıran park dümenleme yardımcısı ve yan duvar koruma yardımcısı standart donanım içinde yer alıyor. Güvenlik alanında ise eTGE, Kentiçi Acil Fren ile ön alan izleme sistemi ve gelişmiş acil fren sistemi Acil Fren Yardımcısı’nı (EBA) içeren standart yeteneklere sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here