GEFCO ve BERGE anlaşma imzaladı

0
333
GEFCO Grubu ve İspanya'da multimodal lojistik hizmetlerinde önder bir oyuncu olan BERGÉ’nin ortaklığı, Avrupa Komisyonu tarafından onaylandı.

Tedarik zinciri hizmetlerinin küresel sağlayıcısı ve otomotiv lojistiğinde Avrupa önderi olan GEFCO Grubu ve İspanya’da multimodal lojistik hizmetlerinde önder bir oyuncu olan BERGÉ’nin ortaklığı, Avrupa Komisyonu tarafından onaylandı. Komisyonun iki otomotiv lojistik devinin ortak girişimini onaylamasından birkaç gün sonra duyurulan anlaşmayla; BERGE GEFCO firması, 120 bin araç stoklanabilecek 3 milyon metrekarelik stok alanının yanı sıra 700 kamyon filosu, 100 araç vagonu ve 40 bin metrekare atölye alanı sunacak.

İki firmanın yarı yarıya sahip olduğu BERGE GEFCO S.L. şirketi (www.berge-gefco.com), müşteri tekliflerini ve yeni hizmetlerini geliştirmek için güçlerini İspanyol pazarında birleştirmek üzere yasal onayını aldı. Her iki grup arasındaki anlaşma onaylandıktan sonra, şirket 2 Ocak 2019’dan itibaren faaliyete geçti. Bu birleşmeyle şirket, İspanya nihai araç lojistik pazarında dinamik bir pazar önderi olacak.

Bu ortak girişimin otomotiv lojistiği pazarındaki önderliklerini güçlendireceğini belirten GEFCO Yönetim Kurulu Luc Nadal, sözlerine şöyle devam etti: “Yeni şirket pazarın ihtiyaçlarını  öngörüp müşterilerimizin, partnerlerimizin ve çalışanlarımızın ihtiyaçlarına göre şekillenen çözümler geliştirecek.”

BERGÉ y COMPAÑÍA Yönetim Kurulu Başkanı Jaime Gorbena ise anlaşmadan çok memnun olduklarını belirtti. Artık operasyonlara başlayacakları  için  çok mutlu olduklarını söyleyen Gorbena, “Bu ortaklığın sadece İspanya pazarındaki önderliğimizi pekiştirmekle kalmayıp, her iki şirketin ortak uzmanlığına dayanan yenilikçi hizmetler ile sektörde büyümeyi teşvik edeceğine inanıyoruz.’‘ dedi.

Becerilerini, tecrübelerini ve kaynaklarını birleştiren iki firma, müşterileri için nakliye ve depolama sığasını önemli ölçüde artıracak. Her yıl üretilen 3 milyondan fazla araçla, dünyanın en büyüklerinden biri olan İspanya pazarına sunulan değer ve kalite daha da güçlendirilecek. Müşteriler, tüm taşıma ihtiyaçlarını karşılamak için 700’den fazla kamyon ve 100 araç vagon vagonu ile 120 bin araç stoklanabilecek depo ve limanlardaki 3.4 milyon m2 stok alanından faydalanacaklar.

BERGE GEFCO firması, 120 bin araç stoklanabilecek 3 milyon metrekarelik stok alanının yanı sıra 700 kamyon filosu, 100 araç vagonu ve 40 bin metrekare atölye alanı sunacak.

Değişen pazar ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış yeni hizmetler

BERGE GEFCO, iki ortak şirketin müşterilerine de geniş bir lojistik çözüm yelpazesi sunacak ve müşteriler sezonsallık etkilerini daha iyi yönetip, ortak kaynaklardan yararlanabilecekler. Yeni şirket, hız ve kaliteye artan ihtiyacı karşılamak için inovasyon üzerine odaklanarak operasyonel ihtiyaçları karşılayan çözümler geliştirecek.

Yeni şirket, hem yeni hem de ikinci el araçların bütün lojistik ihtiyaçlarını karşılayacak. Aslında, ikinci el araç sınıfında bütün lojistik ve ticari hizmetleri kendi kaynaklarıyla yönetebilen tek sağlayıcı olacak. Şirketin, araç üreticileri, kiralama şirketleri ve satıcılar için sunduğu çözümler nakliye , depolama, teknik hizmetler, denetimler, yenilemeler, teslimat, ticaret, satış yönetimi (çevrimiçi / açık arttırma / ihracat), yönetim ve filo yönetimi olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here