GAZ Grubu, Türkiye’de yeni GAZelle NN hafif ticari araçların üretimine ve satışına başladı

0
110
GAZ Türkiye, Sakarya’daki montaj hattında Euro 6 Cummins 2.8L (170 hp) motorlu yeni GAZelle NN'nin seri üretimine başladı.
GAZ Türkiye, Sakarya’daki montaj hattında Euro 6 Cummins 2.8L (170 hp) motorlu yeni GAZelle NN'nin seri üretimine başladı.

GAZ Türkiye, Sakarya’daki montaj hattında Euro 6 Cummins 2.8L (170 hp) motorlu yeni GAZelle NN‘nin seri üretimine başladı. Şirket ilk olarak tek kabin (1+2) 3.5 ton taşıma kapasiteli uzun şase kamyonet versiyonunu piyasaya sürüyor. Yeni ticari araç, Türkiye’deki GAZ bayilerinde çok cazip fiyatlarla satışa sunuldu.

GAZelle NN, yeni bir hafif ticari araç modelinden daha fazlası olacak ve yeni nesil GAZ araçlarının temelini teşkil edecek. Çok yönlü, güvenilir ve düşük maliyetli GAZ ticari araçların yeni modelleri ve versiyonları artık bu platform üzerinde geliştirilecek.

GAZelle-NN-SOP-in-Turkey-(4)
Türkiye’de satışa sunulacak ilk versiyonlar, 3.5 ton kapasiteli, 3745 mm dingil mesafeli uzun şase, 3 koltuklu kamyonetler olacak

Türkiye’de satışa sunulacak ilk versiyonlar, 3.5 ton kapasiteli, 3745 mm dingil mesafeli uzun şase, 3 koltuklu kamyonetler olacak ve yerel tedarikçi desteğiyle farklı üstyapı seçeneklerine sahip bulunacak.

Yeni 6 ileri manuel şanzıman

Yeni GAZelle, GAZ‘ın kendi bünyesinde geliştirilen 6 vitesli joystik şanzımanıyla birlikte sunuluyor. Yeni şanzımanla GAZelle NN daha iyi bir çekişe ve sürüş konforuna sahip oluyor, yakıt tüketimi ve ses seviyesi de azalıyor. Şanzıman ömrü 300.000 km’ye kadar çıkarken, torku da 450 Nm’ye yükseliyor.

Yeni Euro-6 motor

GAZelle-NN-SOP-in-Turkey-(2)
Yeni GAZelle, GAZ’ın kendi bünyesinde geliştirilen 6 vitesli joystik şanzımanıyla birlikte sunuluyor.

Yeni GAZelle NN, 500.000 km’nin üzerinde hizmet ömrüne sahip modern dizel Cummins Euro-6 2.8L (170 beygir ve 360 Nm’ye kadar tork) motora sahip olacak.

Yeni tasarım kabin

Yeni tasarım, GAZelle NN şimdi daha dinamik, canlı ve modern bir görünüme sahip. GAZelle NN tasarımcıları, en son otomotiv tasarım trendlerini uyguladı. Yeni keskin hatlara sahip LED ön farlar, ön tampon, motor kaputu ve çamurluk artık daha estetik ve dikkat çekici. Yeni GAZelle’de LED farlar 300.000 km ömür sunuyor. Türkiye’deki tüm GAZelle NN araçlar Lassa lastikleri ile donatılıyor.

GAZelle-NN-SOP-in-Turkey-(3)
Yeni GAZelle NN, 500.000 km’nin üzerinde hizmet ömrüne sahip modern dizel Cummins Euro-6 2.8L (170 beygir ve 360 Nm’ye kadar tork) motora sahip olacak.

GAZ Grubu İhracat Direktörü Leonid Dolgov:

GAZelle NN, Türkiye’deki müşterilerimizin çok beklediği bir ürün. Her şeyden önce, yeni Euro-6 motora, Temmuz’da standart olarak gelecek sürücü hava yastığına ve rekabetçi bir fiyata sahip bir araç. Ayrıca yeni GAZelle, çok yönlülüğü ve efsanevi Rus dayanıklılığına sahip olduğu için sahiplerine çok daha fazlasını veriyor. GAZelle NN veya Yeni NEXT, yeni nesil aracımızdır ve GAZ’ın ana ihracat pazarı olan Türkiye’de geniş  fırsatlar sunmaktadır. Yakında Türkiye’de GAZelle NN Panel Van satışlarına da başlayacağız.

GAZ Türkiye Genel Müdürü Cengiz Yüksel:

GAZ Türkiye olarak GAZelle NN’yi satmaya başlayan GAZ Grubu’nun Rusya dışındaki ilk yan kuruluşu olmaktan mutluluk duyuyoruz. Müşterilerimizden Türkiye’de üretilen GAZelle ticari araçlar hakkında sürekli olumlu geri bildirimler alıyoruz. Yeni model de tıpkı diğer GAZ ürünleri gibi şase üzerine inşa edilen bir tasarıma sahip. Bunun anlamı deformasyon riski olmadan her türlü iş ihtiyacına yönelik çeşitli üst yapılara uyumlu olmasıdır. Türkiye’deki müşterilerimiz, GAZ araçlarının manevra kabiliyetinin yüksek, sağlam, bakımı kolay ve uygun maliyetli olduğunu söylemekte. Araçlarımıza bayilerimizin anlaşmalı olduğu lokal üst yapıcılar ile 22 metreküp kargo kapasitesine kadar tenteli veya kapalı kasa uygulanabilmektedir.

GAZ-Turkey-team
GAZ Türkiye, GAZ Grubu’nun Rusya dışındaki ilk yan kuruluşu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here