GAZ Group, İzmir Fuarı’nda GAZelle NEXT ve GAZon NEXT’i tanıttı

0
3839

GAZ Group, 18 – 22 Ağustos tarihleri arasında Kültürpark’ta düzenlenen 86’ncı Uluslararası İzmir Fuarı’nda GAZelle NEXT ve orta tonajlı GAZon NEXT serilerini tanıttı. GAZelle NEXT ambülans, GAZelle NEXT iş atölyesi üstyapılı çift kabinli kamyonet ve yakıt tankeri üstyapılı GAZon NEXT orta tonajlı kamyon GAZ Group tarafından sergilendi.

GAZ Group, 86’ncı Uluslararası İzmir Fuar’ında GAZelle NEXT ve orta tonajlı GAZon NEXT serisilerini tanıttı. GAZ Group’un standı Rusya Federasyonu’nun Ulusal Sergisi kapsamında yer aldı.

GAZelle Next ekip kabin kamyonet

GAZon NEXT orta tonajlı kamyon

Şehiriçi ve şehirlerarası yük ve yolcu taşımacılığına yönelik yeni nesil orta tonajlı bir kamyon olan GAZon NEXT’in şasisi katoforez kaplama sayesinde korozyondan korunuyor. Şasinin üzerine üstyapının yerleştirilmesindeki basitlik sayesinde damper, tanker, vidanjör, soğutuculu kasa ve kapalı kasa gibi üstyapılan kolaylıkla monte edilebiliyor. 5 ton taşıma sığasına ve 8.7 ton toplam yüklü ağırlığa sahip GAZon NEXT’in üç kişilik tek, yedi kişilik çift kabin sürümleri ve iki farklı uzunlukta dingil aralığı bulunuyor.

NEXT ailesindeki orta tonajlı kamyonların yapımında Bosch yakıt sistemi, ZF direksiyon, Tenneco amortisör, Wabco fren sistemi, ZF debriyaj, Takata emniyet kemeri ve Delphi havalandırma sistemi gibi dünyanın önde gelen tedarikçilerinin ve yan sanayi firmalarının parçaları kullanılıyor. 4.4 litrelik dört silindirli YaMZ-534 turboarasoğutmalı dizel motor, 2300 devir/dk’de 135 beygir güç ve 1200 ile 2100 devir/dk arasında 417 Nm azami tork üretiyor. İyi ayarlanmış gövde geometrisi, önde ve arkada disk frenler, ABS, ASR ve EBD sistemleri sürüş güvenliğini artırıyor.

GAZ Group İhracat Müdürü Leonid Dolgov, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Bizim hedefimiz 2022 yılına kadar Türkiye hafif ticari taşıtlar pazarında yüzde 5 pay elde etmek, satış noktalarımızın sayısını 50’ye çıkartmak ve ürün yelpazemizi genişlitmek. Hedefimiz oldukça büyük; ancak biz eminiz ki kaliteli ürün, yerel montaj ve doğru tanıtım ile bu hedefleri başaracağız.”

GAZon Next

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz