Francesco Tanzi, yeni Iveco Group’un CFO’su olarak atandı

0
133
iveco-Francesco_Tanzi
Francesco Tanzi, yeni Iveco Group'un CFO'su olarak atandı.

CNH Industrial, daha önce CNH Industrial’ın “On-Highway” iş birimi olarak anılan ve 2022’nin başlarında bağımsız operasyonlara başlayacak olan Iveco Group‘un gelecekteki Kıdemli Liderlik Ekibi’ne önemli bir atama yaptığını duyurdu.

1 Ocak 2022’den itibaren geçerli olmak üzere Francesco Tanzi şirkete katılacak ve bölünme gerçekleştiğinde Iveco Group’un CFO’su olarak görev yapacak. Francesco Tanzi, dinamik finansal sonuçlar üreten uluslararası stratejilerde liderlik deneyimine sahip kurumsal finans dünyasında deneyimli bir profesyonel. Çok uluslu lastik üreticisi Pirelli & C. S.p.A.’da 12 yıldır sürdürdüğü CFO görevinden bu yeni rolü kabul etmek için ayrılıyor. Francesco Tanzi, finans kariyerine 1989 yılında Pirelli’de başladı ve Pirelli’ye CFO olarak yeniden katılmadan önce sekiz yıl boyunca İtalya’nın en büyük telekomünikasyon sağlayıcısı olan TIM Group’ta son olarak Finans Direktörü görevini yürüttü.

Halen CNH Industrial Ticari & Özel Araçlar Başkanı olan ve Iveco Group CEO’su olarak atanan Gerrit Marx, atamayla ilgili olarak “Bağımsız grubumuzun başarısını sağlamak için en iyi ekibi oluşturmaya çalışırken, Iveco Group için bu yeni üst düzey yönetim ekibini oluşturmak heyecan verici bir görev. CFO’muzu, deneyimi ve uzmanlığıyla ticari faaliyetlerimize en başından itibaren büyük değer katacak olan Francesco Tanzi’de bulduğumuz için çok mutluyuz. Bu vesileyle, CNH Industrial bünyesindeki Ticari ve Özel Araçlar segmentinde Finans lideri olarak beni destekleyen ve kurulduktan sonra Francesco Tanzi’nin ekibinde önemli bir rol ile hizmet vermeye devam edecek olan Damiano Cretarola’ya teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

CNH Industrial Başkanı Suzanne Heywood ise şunları söyledi: “CNH Industrial Yönetim Kurulu adına, Francesco Tanzi’ye yeni Iveco Group organizasyonuna hoş geldiniz demek istiyoruz. Bu bölünmeyi başlangıcından ve On-Highway Kıdemli Liderlik Ekibi’nin tasarımından itibaren denetledikten sonra, uzun süredir CFO rolünü çok özel ve deneyimli bir profil gerektiren bir görev olarak belirledik ve eminim ki bunu Francesco Tanzi’de bulduk. CNH Industrial için CFO olarak hizmet vermeye devam edecek olan Oddone Incisa, sorunsuz bir geçiş sağlayacak ve Francesco’nun Iveco Group’un yolculuğuna başlamak için ideal bir şekilde hazır olmasını sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here